Gjërat që mund të kontrollosh

Life style

Gjërat që mund të kontrollosh

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 13:08
Ilustrim

A i dini se cilat janë gjërat që mund të kontrollosh? Me perfeksionimin e disa nga këto, jeta juaj do të marrë kah tjetër!

Të gjitha këto janë në duart tuaja. E gjitha që ju duhet të bëni, është të mësoni se si ti KONTROLLONI ato.

Këto janë gjërat që mund të kontrollosh:

1. Besimin tënd.
2. Sjelljen tënde.
3. Mendimet e tua.
4. Perspektiven tënde.
5. Se sa i drejtë je.
6. Se kush janë miqtë tuaj.
7. Cfar libra lexoni.
8. Sa shpesh ushtroni.
9. Ushqimin që hani.
10. Sa rreziqe ndërmerrni.
11. Si i interpretoni situatat.
12. Sa i sjellshëm jeni me vetën tuaj.
13. Sa të sjellshëm jeni me të tjerët.
14. Sa shpesh thoni “Të dua”.
15. Sa shpesh thoni “Faleminderit”.
16. Sa shpesh e praktikoni mirënjohjen.
17. Sa herë keni buzëqeshur sot.
18. Kohën që kaloni duke u shqetësuar.
19. Sa gjykoni të tjerët.
20. Sa vlerësoni gjërat që keni.

Lista mund të vazhdojë e të vazhdojë. A jeni gati të bëni ndryshime në jetën tuaj?

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat