32-vjeçarja: I dashuri im qe 9 vite nuk më dha kurrë orgazmën, por ajo që bëri tani më ka shokuar

Life style

32-vjeçarja: I dashuri im qe 9 vite nuk më dha kurrë orgazmën, por ajo që bëri tani më ka shokuar

Nga: Bota sot Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 22:37
Foto ilustrim

Një femër 32-vjeçare, ka rrëfyer për “The Sun” lidhjen e saj të dashurisë me burrin me të cilin ishte bashkë për 9 vite, por i cili nuk i dhuroi kurrë një orgazmë.

Ajo ka thënë se pas ndarjes, ish i dashuri i saj i është rikthyer dhe se po bën seks me të qe 3 vite, mirëpo ai tani ka gjetur një të dashur të re, përcjell Bota sot.

Rrëfimi i saj i plotë:

E dashur psikologe:

Ish i dashuri im ka një të dashur të re, por unë jam ende duke fjetur me të qe tri vite.

Unë duhet të veproj më mirë, por nuk mund ta mbaj veten. Ai është 34-vjeçar dhe unë 32-vjeçare. Ne ishim bashkë për nëntë vjet.

Ai ishte gjithçkaja ime e parë dhe e pashë veten duke kaluar pjesën tjetër të jetës me të.

Kur u ndamë tri vite më parë, isha e thyer.

Ai po nisej për të udhëtuar nëpër botë për tetë muaj dhe mendoi se do të ishte më mirë të "më shpëtonte dhimbjen" e mungesës së tij, kështu që më hodhi dhe u nda nga unë.

Një pjesë e imja gjithmonë besonte se kur të kthehej do t'i fillonim gjërat aty ku i kishim lënë.

Kështu që kur ai më telefonoi një vit më vonë, duke më shpjeguar se po kthehej në shtëpi, u pushtova nga emocioni.

U takuam për të pirë kafe dhe u lidhëm me njëri-tjetrin. Më dukej sikur nuk kishte kaluar fare kohë.

Pas disa pijeve të shumta, përfunduam përsëri në shtëpinë time dhe fjetëm me njëri-tjetrin, ashtu si kohët e vjetra.

Edhe pse ai nuk më kishte dhënë kurrë orgazëm, nuk e kisha problem, sepse isha shumë e lumtur që isha përsëri pranë tij.

Që nga ajo ditë e tutje ne po shiheshim gjatë gjithë kohës dhe supozova se ishim përsëri bashkë.

Por një ditë kur i kërkova të vinte në darkë me prindërit e mi, për habinë time ai refuzoi.

Ai pohoi se do të ishte konfuze për ta të më shihnin kur ne thjesht po "takoheshim".

Mendova se veshët po më mashtronin, por ai më tha se po shihte njerëz të tjerë dhe ishte mjaft i interesuar për një grua tjetër.

Tani ai është në një lidhje me të, por vazhdon të vijë përreth meje.

E di që duhet t'i ndërpres gjërat, por nuk dua t'i lë.

Përgjigjja e psikologes:

Ish i dashuri yt po të sheh në kushtet e tij, sa herë që i përshtatet.

Nëse seksi është gjithçka që ai ju ofron, dhe jo seksi veçanërisht i mirë, do të ishte më mirë të vazhdoni më tej.

Ju po humbisni mundësinë për të takuar dikë të ri që mund t'ju trajtojë shumë më mirë.

Mbajtja pas së kaluarës po ju kufizon.

Për një jetë seksuale më të kënaqshme, sigurohuni që të kuptoni përgjigjet tuaja seksuale në mënyrë që të mund të ndani atë që funksionon për ju me partnerin tuaj.

Ju jeni shumë pak duke u lidhur me këtë burrë dhe do të ishit shumë më r lumtur nëse do të mund të vazhdonit përpara dhe të takonit dikë të gatshëm për t'ju përkushtuar.

Paketa ime e mbështetjes “Përmirëso zemrën tënde të thyer”, do t'ju ndihmojë të ndërtoni një të ardhme./Botasot

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat