“Pozicione të ndryshme seksi”/ Ankesa e 28 vjeçarit: Nuk po arrij dot orgazmën gjatë…

Life style

“Pozicione të ndryshme seksi”/ Ankesa e 28 vjeçarit: Nuk po arrij dot orgazmën gjatë…

Nga: BOTA SOT Më: 25 janar 2023 Në ora: 22:23
Foto ilustrim

Revistës “The Sun”, kësaj radhe i është drejtuar një 28 vjeçar.

Ai ka treguar që nuk po arrin orgazmën dhe nuk po mundet ta lë shtatzënë gruan e tij.

Sipas tij, asgjë nuk po kryen punë, as filma pornografik e as pozicionet e ndryshme të seksit, përcjell “Bota sot”.

Ndërsa piskologia thotë që ka të bëjë me çështje psikologjike dhe se duhet vetëm të trajtohet.

Rrëfimi i plotë

E dashura psikologe: Gruaja ime dhe unë jemi të dëshpëruar për një fëmijë, por sado që përpiqem nuk arrij dot orgazmën gjatë seksit.

Ndihem plotësisht i padobishëm dhe kam filluar të shqetësohem se po fillon të ndikojë negativisht në martesën tonë.

Unë jam 28 vjeç, ajo është 27 vjeçare dhe ne kemi qenë së bashku për gjashtë vjet, shkruan “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Ndërsa ne e kemi ditur gjithmonë se një ditë donim fëmijët tanë, vetëm gjashtë muaj më parë u ndjemë gati të fillonim të provonim.

Ne bëmë gjithçka që mundëm për të maksimizuar shanset tona që gruaja ime të mbetej shtatzënë duke ndjekur ciklin e saj të ovulacionit, duke reduktuar alkoolin dhe madje duke marrë suplemente.

Por pak e dinim se do të kishim një pengesë shumë të madhe për të kapërcyer, dhe kjo ishte që unë të arrija kulmin gjatë seksit.

Deri më tani ne kishim pasur gjithmonë një jetë seksuale të mrekullueshme. Dhe ndërsa unë kisha përjetuar disa çështje të ngjashme në të kaluarën, nuk ishte asgjë që ne nuk e kapërcejmë.

Megjithatë, tani duket se të gjitha shanset janë grumbulluar kundër nesh dhe sa herë që jemi përpjekur të bëjmë seks, nuk i jam afruar arritjes së orgazmës.

Ne kemi provuar të eksperimentojmë me kaq shumë pozicione të ndryshme sa e kam humbur llogarinë, por pavarësisht nga të gjitha përpjekjet tona asgjë nuk duket se bën ndryshim.

Nuk e kuptoj se çfarë nuk shkon me mua, apo pse po ndodh kjo. Unë kurrë nuk përjetoj asnjë nga këto çështje kur masturboj ose shikoj pornografi.

Ndihem aq i frustruar sa nuk mund t'i jap gruas sime familjen që ajo meriton.

Ajo ka qenë kaq e kuptueshme, por e di që thellë në vetvete kjo ka filluar të ndikojë tek ajo.

Jam ne humbje. A ka diçka që nuk shkon me mua?

Përgjigjja e psikologes: Nuk ka asgjë të keqe fizikisht me ju, kjo është pothuajse me siguri një çështje psikologjike.

Ju duhet të keni një problem vetëm një herë për të humbur besimin, pastaj herën tjetër që të përjetoni përsëri mosfunksionim erektil.

Ju keni filluar t'i përjetoni këto çështje që kur vendosët të krijoni një familje. Prandaj, përpiquni të mos i bëni shumë presion vetes dhe shijoni procesin.

Organi më i madh seksual është truri juaj, kështu që nëse ndiheni nën presion, kjo do të përkthehet në performancën tuaj.

Ju mund të pranoni të hiqni marrëdhëniet seksuale nga tavolina për një ose dy javë me gruan tuaj. Pastaj herën tjetër ereksioni juaj duhet të kthehet si normal.

Po dërgoj paketën time të mbështetjes Men Ëho Can't Climax, e cila ka shumë më tepër këshilla, në rast se keni ende probleme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat