Histori tradhtie: E zura burrin me kujdestaren e fëmijëve, ai më kërkoi falje por unë..

Life style

Histori tradhtie: E zura burrin me kujdestaren e fëmijëve, ai më kërkoi falje por unë..

Nga: Bota sot Më: 5 shkurt 2023 Në ora: 22:38
Foto ilustrim

Një grua ka rrëfyer zhgënjimin e saj pasi ka kuptuar se burri po e tradhton me kujdestaren e fëmijëve.

Rrëfimi i plotë:

E dashur psikologe: TANI e kuptoj pse burri im ishte gjithmonë i lumtur të bënte të gjitha marrjet e fëmijëve tanë – ai kishte një lidhje me kujdestaren e fëmijëve.

Unë jam 43 vjeç dhe burri im është 45.

Ne kemi qenë të martuar për dhjetë vjet dhe kemi dy fëmijë, shtatë dhe pesë vjeç.

Mendova se ai ishte njeriu perfekt.

Kishim një martesë të lumtur, shtëpi dhe familje të bukur dhe punë të mira.

Burri im bën të paktën gjysmën e punëve në shtëpi dhe gjithmonë i merr fëmijët nga kujdestarja.

Të gjithë miqtë e mi janë xhelozë për martesën tonë në dukje të përsosur.

Por tre vjet më parë e kapa duke i dërguar mesazhe një gruaje tjetër.

Ai u betua se nuk do ta bënte më.

Më pas, një vit më parë doja t'i befasoja fëmijët tanë, kështu doja t’i merrja në vend të burrit tim.

Kujdestarja e tyre ishte dukshëm e zhgënjyer kur më pa.

E pyeta burrin tim atë natë nëse kishte diçka mes tyre dhe mu thye zemra kur ai tha se kishin një lidhje që një vit.

Ndihem kaq bosh dhe nuk mund ta besoj se ai e ka bërë këtë për ne dhe familjen tonë.

Nuk ndihem e dashur ndaj tij dhe nuk mund të jem intime.

Ai po bën shumë përpjekje me mua dhe fëmijët tanë, gjë që më bën të mendoj se duhet ta kapërcej këtë.

Problemi është se nuk mund të flas me të se si ndihem në rast se e mërzit.

Kjo është në mendjen time gjatë gjithë kohës. Nuk e shkaktova unë, por nëse largohem do të prishja gjithçka që është kaq perfekte.

Përgjigjja e psikologes: Realiteti është se askush nuk është i përsosur dhe të gjithë bëjmë gabime. E gjithë kjo është pjesë e të qenit njeri.

Dhe asnjë marrëdhënie nuk është perfekte.

Por, ndoshta burri juaj ndjeu presion për të përmbushur imazhin ideal që kishit për të.

Ai ju ka zhgënjyer keq, por është e mundur të rindërtoni besimin.

Nëse vendosni ta falni, do t'ju duhet të vizatoni një vijë nën atë që ndodhi dhe të vazhdoni përpara.

Nuk ka asnjë justifikim që ai ju tradhton, por ju keni një shans më të mirë për të shpëtuar marrëdhënien tuaj nëse jeni të gatshëm të ndani një pjesë të përgjegjësisë për gjendjen në të cilën ndodhet. Ju duhet të flisni dhe të jeni të qartë me të se nëse ai humb sërish, do t'i jepni fund marrëdhënies, këtë herë përgjithmonë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat