Shenjat që do shohin lidhjet e tyre të dashurisë të ndryshojnë në ditët në vijim

Life style

Shenjat që do shohin lidhjet e tyre të dashurisë të ndryshojnë në ditët në vijim

Më: 6 shkurt 2023 Në ora: 21:31
Foto ilustrim

Këtë javë me Mërkurin që kalon në Ujor do të kemi mundësinë të reflektojmë, por edhe të pranojmë gjërat që tashmë i dimë veçanërisht kur bëhet fjalë për dashurinë dhe marrëdhëniet ndërpersonale.

Në raste të tilla është e vështirë të vendosim logjikë dhe të pranojmë se diçka duhet të ndalet ose të ndryshojë, edhe nëse jemi lënduar thellë. Ditët e ardhshme janë ideale për të kuptuar dhe vendosur se ka ardhur koha për ndryshim.

Shenjat e mëposhtme janë ata që do të ndërmarrin këtë hap nga data 6 deri më 12 shkurt:

Gaforrja

Sektori i karrierës është i favorizuar këtë javë. Por nëse ruani një profil të ulët dhe gjakftohtësinë tuaj në momente të caktuara, gjërat do të shkojnë shumë më mirë për ju. E njëjta gjë është e vërtetë në romancën tuaj, dhe nëse nuk duket se është e vërtetë për momentin. Ndryshimet që keni bërë së fundmi ju kanë lejuar të zhvilloni një vetvete të re, të jeni në gjendje të vendosni kufij dhe të mendoni pak më shumë për veten tuaj. Shpesh nevojat e të tjerëve dalin përpara tuajave, duke ju lënë pas si në aspektin personal ashtu edhe në atë romantik. Ka ardhur koha që kjo të ndryshojë. Tani, ju jeni në kërkim të ekuilibrit, që do të thotë se edhe marrëdhënia me partnerin po ndryshon. Disa marrëdhënie do arrijnë të ecin përpara dhe disa jo.

Virgjëresha

Venusi në shenjën e Peshqve ju jep aftësinë për të forcuar dhe përmirësuar jetën tuaj personale. Në të njëjtën kohë, së bashku me Uranin në Dem, ju ndihmon të sqaroni se çfarë po ju pengon në jetën tuaj. Nëse ende mendoni se mund t’i ndihmoni të dashurit tuaj duke vazhduar t’i doni ata në mënyrën tuaj, atëherë mendoni përsëri. Kujdes nga njerëzit që marrin më shumë se sa japin dhe përgatituni për zbulime që nuk do të mund t’i injoroni. Ndryshimi është përpara dhe më në fund jeni gati për të.

Peshqit

Me Merkurin tek Ujori, zakonisht favorizohen sekretet dhe lëvizjet subkoshiente. Megjithatë, në rastin tuaj, ju keni nevojë të flisni për gjithçka. Ajo që dikur ju dukej e pasigurt dhe e turbullt do të bëhet e qartë njëherë e përgjithmonë para jush. Dhe nëse bëhet fjalë për një lidhje dashurie që tashmë është drejt fundit, ju do ta kuptoni dhe do ta pranoni që tashmë gjithçka ka përfunduar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat