Për lidhjet në distancë: Si ta festosh Shën Valentinin kur personi yt i zemrës është larg

Life style

Për lidhjet në distancë: Si ta festosh Shën Valentinin kur personi yt i zemrës është larg

Më: 7 shkurt 2023 Në ora: 14:56
Foto ilustrim

Të kesh një lidhje në distancë, pa dyshim është sfiduese, ama, në ditën e Shën Valentinit është edhe më e vështirë.

Gjithsesi, edhe nëse je larg partnerit/es fizikisht, mund të “afroheni” përmes këtyre mënyrave:

Një date romantik përmes FaceTime.

Bëji një playlistë me këngët më romantike.

Dërgoji një dhuratë të personalizuar dhe kuptimplotë.

Krijo një libër me kujtime dhe dërgoja/ tregoja përmes kamerës.

Shkruani një letër të ndjerë dashurie dhe lexojani njëri-tjetrit.

Bëj një prezantim në PowerPoint me të gjithë lidhjen tuaj dhe me gjërat fantastike që adhuroni te personi tjetër.

Shikoni një film përmes Discord-it.

Flisni derisa t’ju zërë gjumi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat