Çmendet 46-vjeçari: Ja si e mësova se po më tradhtonte gruaja ime derisa bënim seks të nxehtë

Life style

Çmendet 46-vjeçari: Ja si e mësova se po më tradhtonte gruaja ime derisa bënim seks të nxehtë

Nga: Bota sot Më: 31 mars 2023 Në ora: 22:39
Foto ilustrim

Një burrë 46-vjeçar, ka zbuluar tradhtinë e gruas së tij me një burrë tjetër.

Ai ka thënë për “The Sun”, se gruaja e tij, e ka tradhtuar atë derisa ata, edhe pse ishin në proces divorci, flinin bashkë dhe bënin seks.

Burri ka treguar se ky fakt e ka lënduar edhe më shumë atë, përcjell Bota sot.

Rëfimi i tij i plotë:

E dashur psikologe:

Ndërsa ishim "të ndarë", por ende jetonim dhe flinim së bashku, ish-gruaja ime po bënte seks me një burrë tjetër – i cili tani është i dashuri i saj.

Nuk mund ta kapërcej faktin që ajo më gënjeu. Unë jam 46-vjeçar dhe ajo 42-vjeçare. Ne ishim të martuar për 12 vjet dhe kemi dy fëmijë, tetë dhe gjashtë vjeç.

Ne vendosëm të ndaheshim vitin e kaluar, sepse kishim debatuar shumë.

Pa presionin për ta bërë martesën tonë të funksionojë, u bëmë përsëri miq të mirë.

Për disa muaj, ne ishim ende duke fjetur në të njëjtin shtrat, madje ndonjëherë fillonim të bënim seks.

Disa mbrëmje, ajo dilte për të parë miqtë e saj, duke më lënë mua të kujdesem për fëmijët.

Tre muaj më parë, më në fund u largova dhe filluam procedurat e divorcit. Ndonjëherë, kur i lija fëmijët në shtëpi pasi ata qëndronin me mua, ajo më ftonte për darkë.

Një ose dy herë, përfunduam në shtrat. Seksi ishte emocionues, sepse ishte si i ndaluar.

Por disa javë më parë, një mik i përbashkët më tregoi se ish-gruaja ime kishte një të dashur të ri.

Isha i tronditur dhe i befasuar. Ajo nuk ma kishte përmendur atë. Kur u përballa me të, ajo pranoi se ishte takuar me të për gjashtë muaj.

Unë u tërbova. E kuptova ato net që ajo thoshte se do të shkonte të shihte miqtë, në fakt po bënte seks me të.

Ajo thotë se nuk kam të drejtë të zemërohem, sepse nuk ishim vërtet bashkë. Por ndihem sikur ajo më ka tradhtuar.

Unë nuk mund ta shikoj atë, as nuk dua të shkoj në shtëpi për të parë fëmijët. Por, mund ta dua akoma. Jam shumë konfuz.

Përgjigjja e psikologes:

Të dish që ish-gruaja jote nuk ishte e sinqertë me ty, duhet të të lëndojë thellë.

Po ndjeni një përzierje konfuze xhelozie, trishtimi, dashurie dhe zemërimi.

Por ajo ka të drejtë, ju nuk jeni më bashkë dhe tashmë ishit në procesin e ndarjes kur ajo takoi të dashurin e saj të ri.

Pas 12 vitesh martesë, ndjenjat tuaja nuk do të zhduken vetëm brenda natës.

Por, as ajo nuk duhej të të gënjente dhe ishte marrëzi të vazhdonte të flinte me ty, por ndoshta ajo nuk donte të të lëndonte.

Mos lejoni që kjo të ndikojë te fëmijët.

Gëlltisni krenarinë tuaj, bisedoni me të dhe bini dakord për disa kufij të rinj për marrëdhënien tuaj.

Ndalimi i darkave komode dhe seksi do të ndihmojë në sqarimin e statusit të marrëdhënies suaj.

Paketa ime e mbështetjes, “Lëviz përpara”, duhet t'ju ndihmojë të ecni përpara me jetën tuaj./Botasot

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat