“E dashura nuk dëshiron seks, që kur i shkoi vëllai në burg, ja me kë dyshoj se po më tradhton”

Life style

“E dashura nuk dëshiron seks, që kur i shkoi vëllai në burg, ja me kë dyshoj se po më tradhton”

Nga: Bota sot Më: 31 maj 2023 Në ora: 22:40
Foto ilustrim

Një burrë 38-vjeçar, ka rrëfyer dyshimin e tij se e dashura e tij po e tradhton me shokun e ngushtë të vëllait të saj.

Ai ka treguar për “The Sun”, se seksi dhe lidhja me të dashurën e tij janë prishur, që kur vëllai i saj shkoi në burg për një vrasje, përcjell Bota sot.

Lexojeni rrëfimin e tij të plotë:

E dashur psikologe:

Që kur vëllai i të dashurës sime u dërgua në burg, marrëdhënia jonë është prishur.

Unë mendoj se ajo po më tradhton me mikun e saj, por ajo e mohon.

Ne kemi qenë së bashku për gjashtë vjet dhe para se të ndodhte e gjithë kjo, ishim të lumtur. Unë jam 38-vjeçar dhe ajo është 36-vjeçe.

Dy vjet më parë, vëllai i saj i vogël, 30 vjeç, me të cilin ajo ka qenë gjithmonë shumë e afërt, u përfshi në një përleshje në gjendje të dehur për një grua jashtë një pijetoreje.

Ai hodhi grusht, i cili e rrëzoi djalin tjetër.

Ky djalosh goditi kokën në trotuar dhe nuk u kthye kurrë në vetëdije.

Vëllai i partneres time u akuzua për vrasje.

Çështja mori muaj për të ardhur në gjykatë dhe ishte tepër stresuese për të gjithë.

Ai u dënua me dhjetë vjet burg.

Kjo e theu partneren time, e cila e kishte mbështetur gjatë gjithë kohës. Ajo nuk ka qenë e njëjta që atëherë.

Jam përpjekur të jem aty për të, por ajo më ka lënë jashtë. Në vend të kësaj, ajo ka biseduar me mikun e vëllait të saj, i cili ishte aty natën e incidentit.

Ata janë rritur shumë afër njëri-tjetrit. Ajo thotë se janë thjesht miq, por e kam të vështirë ta besoj.

Ajo nuk dëshiron më seks ose të më jep dashuri dhe më mirë do t'i dërgonte mesazh atij sesa të kalonte kohë me mua.

Ndjej se ajo nuk më do më. Më mungon dhe dua që gjërat të kthehen ashtu siç ishin.

Unë i kam ofruar ta vizitoj vëllain e saj në burg me të, por ajo nuk do që unë të shkoj me të.

Unë kam filluar të mendoj se marrëdhënia jonë është prishur përgjithmonë.

Përgjigjja e psikologes:

Çështja gjyqësore dhe dënimi i vëllait të saj kanë patur një ndikim të madh te partnerja juaj.

Duhet të ketë qenë shumë stresuese dhe, për fat të keq, ka vënë gjithashtu shumë presion në marrëdhënien tuaj.

Ajo ndoshta është rritur afër mikut të vëllait të saj, sepse ai është një lidhje me vëllain e saj.

Duke e akuzuar për tradhti vetëm sa do ta shtysh atë më larg.

Nëse doni të riparoni marrëdhënien tuaj, vazhdoni t'i tregoni asaj se e doni dhe jeni aty për të.

Jepini asaj kohë për t'u shëruar nga trauma e asaj që ka ndodhur. Ajo mund të mos e kuptojë atë, apo edhe ta dëshirojë me vetëdije tani, por ajo ka nevojë për stabilitet dhe dashuri.

Biseda me dikë dashamirës jashtë situatës mund të ndihmojë vërtet./Botasot

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat