Shenjat e Zodiakut që përshtaten seksualisht më së shumti me njëra-tjetrën

Life style

Shenjat e Zodiakut që përshtaten seksualisht më së shumti me njëra-tjetrën

Më: 6 qershor 2023 Në ora: 13:29
Foto ilustrim

Kimia seksuale është e pastër dhe argëtuese – pak a shumë si astrologjia

Ju nuk mund ta zgjedhni personin nga i cili josheni, njësoj sikurse nuk mund ta shpjegoni faktin se vazhdoni ta lexoni horoskopin edhe atëherë kur nuk ka të bëjë asgjë me jetën tuaj.

Astrologjia dhe kimia seksuale janë të lidhura shumë ngushtë, madje thuhet se Marsi është planeti, pozita e të cilit gjatë lindjes tuaj ndikon më së shumti në energjinë fizike dhe seksuale, ndërkaq Venera merret me dashurinë dhe intimitetin.

Ekspertja e astrologjisë, Susan Miller, thotë se shenjat e zodiakut janë të krijuara për njëra-tjetrën sa i përket seksit, prandaj më poshtë ka treguar se cilat shenja shkojnë më së shumti bashkë dhe kanë seks të mahnitshëm.

– Luani me Shigjetarin shkëlqejnë në një lidhje shoqërore me përfitime seksuale, pasi që asnjëri nuk janë të mirë në lidhje monogamike.

– Demi me Peshkun e dinë mirë çfarë duan nga njëri-tjetri

– Binjakët me Ujorin do të shkëmbejnë mesazhe seksi thuajse nuk ekziston e nesërmja fare!

– Bricjapi dhe Akrepi do të kenë seks të mahnitshëm dhe me shumë gjasa do të përfundojnë në një lidhje

– Dashi dhe Shigjetari kanë një kimi të mahnitshme mes njëri-tjetrit.

– Gaforrja dhe Virgjëresha janë besnikë, prandaj me shumë gjasa do të jenë bashkë dhe do të kenë lidhje të mirë.

– Peshorja dhe Ujori ndonëse mund të kenë lidhje të hapur, prapëseprapë janë kombinim që provojnë çdo gjë të mundshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat