Ky është hoteli më i thellë në botë

Life style

Ky është hoteli më i thellë në botë

Më: 8 qershor 2023 Në ora: 14:33
Foto ilustrim

Keni nevojë për pak pushim? Tani mund të paguani për të fjetur 419 metra nën tokë.

Hoteli Deep Sleep, i vendosur nën malet e Snowdonia në Uells, është zyrtarisht hoteli më i thellë në botë.

Kompania Go Below hapi dyert e saj në prill, ku të ftuarit duhet të udhëtojnë nëpër një minierë të braktisur të pllakave viktoriane, për të arritur akomodimin e tyre.

Hoteli ka katër kabina private me dy krevate dhe një shpellë romantike me një krevat dopio.

Një natë e vetme për dy persona në një kabinë private kushton 350 £ ndërsa çmimi për dy persona në shpellën romantike është 550 £. Dhe nëse jeni vetëm, do të duhet të paguani çmimin e dy personave.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat