Pse duhet të vendosni një hudhër në banjë gjatë natës

Life style

Pse duhet të vendosni një hudhër në banjë gjatë natës

Më: 3 tetor 2023 Në ora: 15:59
Foto ilustrim

Do të bëni shumë mirë nëse vendosni një thelb hudhër në banjë, gjatë natës. Duke e çuditshme por hudhra përmban një substancë që quhet allicin, e cila i jep asaj aromën e fortë.

Gjithçka duhet të bëni është të merrni një thelb hudhër dhe ta hidhni në bide. Ajo duhet vendosur gjatë natës, kur tualeti nuk përdoret. Kur të zgjoheni në mëngjes, thjesht shkarkojeni banjën.

Kjo gjë duhet praktikuar dy deri në tre herë në javë.

Hudhra do ta mbajë tualetin pa myk, por sidoqoftë ju duhet të vazhdoni ta pastroni tualetin si zakonisht.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat