Gjithçka që duhet të dini rreth takimit me një burrë Bricjap

Life style

Gjithçka që duhet të dini rreth takimit me një burrë Bricjap

Më: 13 nëntor 2023 Në ora: 19:30
Ilustrim

Për fat të mirë, astrologjia na lejon të deshifrojmë tiparet e personalitetit. Na ndihmon të zbërthejmë personalitetin. Mund të jetë argëtuese dhe informuese të shikosh shenjën e tij dhe të shohë si funksionon e juaja me të tijën.Këto janë karakteristikat që duhet të dini nëse dilni me një mashkull bricjap.

Bazat e Bricjapit

Ditëlindja: 22 dhjetor deri më 19 janar

Modaliteti: Kardinal

Elementi: Toka

Planeti sundues: Saturni

Përfaqësuar nga: Cjapi i detit

Karta tarot: Djalli

Kristalet më të mira: Garnet, turmalinë e zezë, malakit, obsidian, sodalit

Fjalë kyçe: I përkushtuar, i motivuar, i palëkundur, kokëfortë, i përkushtuar, ambicioz, logjik, praktik, i shtyrë, i strukturuar, i drejtpërdrejtë, punëtor, intensiv.

Tiparet më të mira: I nxitur, ambicioz, praktik, besnik, punëtor

Tiparet më të keqija: Jo emocional, kritik i ngurtë, pa imagjinatë

Himni i dashurisë: "Perfect", nga Ed Sheeran

Shikoni këtë film romantik së bashku: Love and Basketball (2000), me regji nga Gina Prince-Blythewood

Burra të famshëm: Timothée Chalamet, Zayn Malik, Louis Tomlinson, John Legend, Bradley Cooper, Evan Peters, Liam Hemsworth, Logan Lerman, Eddie Redmayne, Denzel Washington, Ryan Seacrest, Kit Harington, Lin-Manuel Miranda, Orlandon James LeBloom , Kim Tae-hyung, Dominic Fike, Finn Wolfhard, Jared Leto, Seth Meyers, Calvin Harris

Tiparet më të mira të një burri Bricjap

Burrat e Bricjapit kanë një sasi mbresëlënëse të vetëkontrollit dhe dinë të injorojnë me sukses dëshirat e tyre. Ata nuk do të lejojnë që tundimi të shkatërrojë karrierën e tyre, marrëdhënien apo miqësitë e tyre. Ata mendojnë mirë çdo opsion që u paraqitet përpara se të marrin një vendim dhe peshojnë pasojat e secilit veprim. Ata janë individë shumë të zgjuar, punëtorë dhe të disiplinuar. Këto karakteristika janë mjaft të admirueshme!

Ndërsa burrat Bricjapi mund të mos jenë përgjithësisht njerëzit më romantikë, ata do të jenë akoma shumë besnikë dhe bujarë. Ata janë gjithashtu shumë mbështetës dhe gjithmonë të gatshëm për të ndihmuar të tjerët. Ata mund të tregojnë dashurinë dhe mirënjohjen e tyre për dikë nëpërmjet dhuratave ose akteve të shërbimit.


Tiparet më të keqija të një burri Bricjap

Bricjapët janë shenja dielli shumë punëtorë. Ata shpenzojnë shumë kohë duke përmirësuar veten dhe duke u përpjekur për sukses. Megjithatë, duke qenë se ata shpenzojnë kaq shumë kohë duke mësuar dhe duke punuar, ata mund të priren të jenë pak mospërfillës. Ata i dinë të gjitha! Burrat e Bricjapit e mbajnë familjen, miqtë dhe kolegët e tyre me standarde tepër të larta. Ata do të jenë kokëfortë dhe të pafalshëm ndaj atyre që u kanë bërë padrejtësi. Megjithatë, ata gjithashtu i përmbahen këtyre standardeve. Ata janë kritikët e tyre më të mëdhenj. Ata kurrë nuk janë të kënaqur me veten.

Burri Bricjapi mund të jetë gjithashtu disi materialist. Edhe pse nuk mund të kujdesej për mënyrën se si e perceptojnë njerëzit e tjerë, ai pëlqen të blejë pajisjet dhe veshjet më të reja, sepse e bën të ndihet i suksesshëm. Në dashuri, burri Bricjap ndoshta do t'i japë më shumë dhurata partnerit të tij në vend që të flasë për ndjenjat e tij.

Burri Bricjapi i dashuruar
Në dashuri, mashkulli Bricjap do të dëshirojë t'i marrë gjërat shumë ngadalë. Thjesht i duhet një kohë e gjatë për t'u ndjerë i sigurt në vendimet dhe marrëdhëniet e tyre. Burri Bricjap do të tregojë dashurinë me veprime, jo me fjalë. Megjithatë, ai nuk do ta tregojë dashurinë e tij me gjeste madhështore . Ai do të sigurohet që partneri i tij të kuptojë se ata vlerësohen çdo ditë të vitit, jo vetëm në raste të veçanta.

Burri Bricjapi në seks
Kur bëhet fjalë për intimitetin në dhomën e gjumit, meshkujt Bricjapi do të jenë sensualë dhe pasionantë. Ai nuk dëshiron të ndihet sikur po humb kohën e tij me dikë, por kjo nuk do të thotë se ai gjithashtu do të nxitojë për t'i përfunduar gjërat. Ai do të dëshirojë të jetë intim me dikë që mund të përputhet me personalitetin e tij, ose të paktën të kuptojë të tijën.

Nëse Bricjapi është duke u lidhur me dikë ose në një marrëdhënie të përkushtuar, ai do të dëshirojë që partneri i tij të jetë i sinqertë pavarësisht se çfarë. Ai dëshiron të dijë se çfarë u pëlqen në dhomën e gjumit dhe do të përpiqet të arrijë çfarëdo lloj kënaqësie. Ai nuk do të tolerojë askënd që dëshiron të luajë lojëra. Ai nuk e vlerëson marrëzinë e panevojshme apo këdo që i jep një arsye për të mos u besuar atyre.

Takim me një burrë Bricjapi
Burri Bricjap është shumë bujar dhe i vëmendshëm. Ai ka shumë të ngjarë të vlerësojë edhe gjërat më të larta në jetë. Për shembull, ai do të dëshirojë të shkojë në një takim në një restorant të ri ku të tjerët nuk kanë qenë. Ai gjithashtu mund të shprehë dashurinë, mirënjohjen dhe respektin për të dashurin e tij përmes dhuratave. Megjithatë, këto nuk do të jenë ndonjë dhuratë e zakonshme - ato do të jenë kaq të veçanta, superiore dhe personale ndaj marrëdhënies së tij me ju.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat