I tha se i ka vdekur nëna, gruaja ‘tronditet’ nga gënjeshtra e burrit: Bënte seks me..!

Life style

I tha se i ka vdekur nëna, gruaja ‘tronditet’ nga gënjeshtra e burrit: Bënte seks me..!

Nga: B.S. Më: 23 nëntor 2023 Në ora: 22:30
Foto ilustrim

Një grua u trondit kur kuptoi tradhtinë e burrit të saj.

Ajo e mësoi atë në jë mënyrë të dhimbshme.

Partneri i saj e kishte gënjyer atë për muaj të tërë se po kujdesej për nënë e tij, e cila në fakt ishte e vdekur, kurse këtë gënjeshtër e bëri për të kaluar kohë dhe për të bërë seks me një grua tjetër.

Për këtë, gruaja kërkoi një këshillë nga psikologia e “The Sun”.

Rrëfimi i plotë

Për muaj të tërë i dashuri im më bëri të besoja se ai ishte i zënë duke u kujdesur për nënën e tij të moshuar - por ajo kishte vdekur dhe gënjeshtrat e tij ishin arsye për të bërë seks me një grua tjetër dhe për të jetuar me të.

Më është thyer zemra nga tradhtia e tij dhe nuk mund ta kuptoj se si ai mund të gënjejë kështu.

Unë jam 58, ai është 60, kemi qenë bashkë për shtatë vjet.

Ai ishte personi i parë me të cilin u takova pas divorcit tim dhe në atë kohë nuk mund ta besoja se sa me fat isha që takova dikë kaq të mrekullueshëm.

Me kalimin e viteve e pashë nënën e tij disa here.

Këtë vit shëndeti i saj u përkeqësua, kështu që gjatë muajve të fundit i dashuri im ishte kujdesur vazhdimisht për të, ose kështu mendoja unë.

Një ditë vendosa të shkoja me makinë për ta befasuar dhe për ta mbështetur. Mund ta imagjinoni tronditjen që pata kur një grua tjetër më përshëndeti.

Qëndrova me gojën hapur ndërsa ajo më shpjegoi se nëna e partnerit tim ishte zhvendosur në një shtëpi kujdesi dhe kishte vdekur një vit më parë.

U ktheva në shtëpi e tërbuar dhe u përballa me të sapo ai kaloi nga dera.

Të paktën ai kishte mirësjelljen të pranonte se nëna e tij kishte vdekur prej muajsh dhe ai e kishte përdorur këtë gënjeshtër, si mbulesë.

Zemra ime është copëtuar dhe nuk e di se si mund të vazhdoj. Çfarë kam bërë ndonjëherë për ta merituar këtë?

Përgjigjja e psikologes: Uau, partneri juaj ishte i përgatitur të bënte përpjekje veçanërisht mashtruese për t'ju tradhtuar.

Gënjeshtra për vdekjen e nënës së tij ishte e pandjeshme dhe mizore, nuk është çudi që kjo të ka lënë të ndihesh e lënduar.

Asgjë që keni bërë nuk e ka shkaktuar këtë, veprimet e tij janë vetëm një pasqyrim i tij.

Praktikisht, është koha që ju të vendosni se çfarë të bëni përpara.

Ai është dëshmuar se është një gënjeshtar joparimor, kështu që rindërtimi i besimit nuk do të jetë i drejtpërdrejtë.

Nëse nuk e kuptoni plotësisht se çfarë shkoi keq dhe 100 për qind besoni se atij i vjen vërtet keq, unë nuk do të rekomandoja të ktheheshit bashkë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat