Zbulohet pse burrat zgjohen me ereksion

Life style

Zbulohet pse burrat zgjohen me ereksion

Më: 19 shkurt 2024 Në ora: 09:57
Foto ilustrim

A e dini pse shumë burra zgjohen me ereksion?

Një eksperte e seksit dhe marrëdhënieve, me emrin Kate Moyle, ka thënë se kjo është e mirë për shëndetin.

Kate tha për The Sun se nëse një burrë zgjohet në ereksion, kjo nuk do të thotë që ai me patjetër dëshiron marrëdhënie seksuale. Është në fakt krejt normal që një burrë ta fillojë ditën duke u dukur paksa i “emocionuar”.

Në fakt, kjo mund të nënkuptojë edhe se ai është në gjendje të mirë shëndetësore.

Duke shpjeguar çështjen, Kate tha: “Kjo është një shenjë e qarkullimit të shëndetshëm dhe aktivitetit sistemor nervor”.

Është raportuar se meshkujt mund të përjetojnë çdo gjë nga tre deri në pesë ereksione kur janë në gjumë, por e fundit është gjithmonë më e dukshme.

Kate tha se e vetmja herë që burrat duhet të shqetësohen është nëse papritmas ndalon së ndodhuri kur zakonisht është një dukuri e zakonshme. Nëse kjo ndodh, është më mirë të bisedoni me mjekun tuaj të përgjithshëm.

Ajo shtoi: “Nëse këto ereksione në mëngjes ndalojnë papritur, atëherë mund të jetë një tregues i një gjendjeje shëndetësore themelore. Dhe ia vlen të diskutoni me mjekun tuaj”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat