“Gruaja ime ka një libido të lartë, jam i pamjaftueshëm në seks me të, kështu që ajo bën..”

Life style

“Gruaja ime ka një libido të lartë, jam i pamjaftueshëm në seks me të, kështu që ajo bën..”

Nga: Bota sot Më: 26 shkurt 2024 Në ora: 22:14
Ilustrim

E dashur Deidre: Unë kam një marrëdhënie dashurie/urrejtjeje me gruan time, sepse ajo është vazhdimisht në kërkim të partnerit të saj të ardhshëm seksual.

Ajo kurrë nuk e fshehu faktin se ka një libido të lartë. Është një nga gjërat që dua tek ajo.

Përpara se të kishim fëmijë, shijonim disa treshe dhe provonim pak sodit, por sapo ajo mbeti shtatzënë gjërat ndryshuan për mua - nuk doja të shihja nënën e fëmijës tim duke u përplasur me njerëzit e tjerë.

Unë jam një burrë 37 vjeç dhe ajo është 35. Ne jemi bashkë për dhjetë vjet dhe kemi dy fëmijë. E di që gruaja ime më ka tradhëtuar me burra të tjerë dhe së fundmi e kam kapur duke u llastuar me një shoqe.

Ndjehet sikur kushdo me puls është një lojë e drejtë për të.

Ajo shpesh ka miq kur unë punoj larg, duke thënë se i duhet një shoqëri e vogël për të rritur pasi fëmijët të kenë shkuar në shtrat.

Fillimisht, mendova se ata thjesht po e kapnin hapin, por tani e di që ajo po bënte seks me ta.

Dyshova se ajo nuk ishte besnike kur e pashë të etiketuar në foto në Facebook ku dukej shumë komode me njerëzit gjatë netëve jashtë.

Një shok më tha se e kishte parë duke përqafuar dy djem të ndryshëm në të njëjtën natë.

Të premten e kaluar ajo kishte një shoqe që qëndroi atje. Kur u ktheva herët, ata ishin aq të skuqur sa dukej qartë se i kisha ndërprerë në divan.

E kam kuptuar që ajo po tradhton vazhdimisht dhe ndihem si një budalla i madh që nuk e kam parë.

A duhet ta duroj dhe të pres derisa fëmijët të rriten, apo të largohem tani? Pse nuk jam i mjaftueshëm?

Deidre thotë: Të varurit nga seksi gëzojnë çdo lloj emocioni të lirë, shpesh në dëm të partnerëve të tyre.

Ky tension mes jush do të jetë i dëmshëm edhe për fëmijët tuaj.

Gjeni një moment kur fëmijët nuk janë afër dhe thuajini se duhet të flisni. Shpjegoni se e dini se çfarë po ndodh dhe bëjeni të qartë se nuk do ta pranoni më këtë.

Nëse ajo dëshiron të shpëtojë martesën tuaj, ajo duhet të zgjidhë shkaqet pas varësisë së saj dhe të përpiqet të ndryshojë.

Por ajo patjetër do të ketë nevojë për mbështetje dhe biseda me një këshilltar me ju do të ishte një fillim i mirë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat