“Njerku im abuzoi seksualisht me mua, ndërsa më befasoi reagimi i nënës time”

Life style

“Njerku im abuzoi seksualisht me mua, ndërsa më befasoi reagimi i nënës time”

Nga: Bota sot Më: 28 shkurt 2024 Në ora: 22:16
Ilustrim

E dashur Deidre: Abuzimi seksual që pësova si fëmijë u fshi nën qilim.

Askush nuk më besoi. Më thanë të mos bëja histori, por ajo që ndodhi më ka shkatërruar jetën.

Unë jam një grua 35 vjeçare. Abuzimi filloi kur isha shtatë vjeç dhe vazhdoi për tre vjet.

Prindërit e mi ishin divorcuar dhe partneri i ri i mamasë sime, njerku im, ishte dhunuesi.

Mami në fakt më tha, duke thënë se po gënjeja dhe nuk do t'i shpikja gjërat.

Unë kam qenë brenda dhe jashtë marrëdhënieve gjatë gjithë jetës sime.

Shumica zgjasin vetëm disa muaj, sepse nuk i besoj askujt.

Të jesh intim me një mashkull është problematike për mua.

Unë jam gjithmonë e zemëruar. Unë dua të nxjerr para drejtësisë dhunuesin tim.

Tani po pyes veten nëse është tepër vonë për të shkuar në polici. Unë thjesht dua të vazhdoj përpara.

Ai është ende gjallë. Ai u nda me mamanë time disa vite më parë, por unë e di ku jeton.

Deidre thotë: Sa e tmerrshme të mos të besojë nëna jote, i vetmi person të cilit duhet të kishe qenë në gjendje t'i besoje për të të mbrojtur.

Të pretendosh se nuk ka ndodhur kurrë nuk zgjidh asgjë.

Por nuk është tepër vonë për të raportuar atë që ju ka ndodhur.

Biseda me një këshilltar që kupton gjithashtu do t'ju ndihmojë vërtet të ecni përpara.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat