Si të kuptoni nëse dikush po mendon për ju?

Life style

Si të kuptoni nëse dikush po mendon për ju?

Më: 13 prill 2024 Në ora: 12:58
Foto ilustrim

A e keni pasur ndonjëherë atë ndjenjën e çuditshme që dikush po mendon për ju, edhe kur nuk është me ju? Ndjehet si një pëshpëritje në pjesën e prapme të mendjes suaj, një lidhje delikate por e pamohueshme që kapërcen distancën fizike mes ju të dyve. Atëherë, si ta dini nëse dikush po mendon për ju, me siguri?

Gjëja interesante është se, në këtë botë kurioze të psikologjisë njerëzore, mund të ketë shumë shenja magjepsëse dhe psikologjike që dikush po mendon për ju; gjithçka që duhet të bëni është të dini se çfarë janë ato. Pra, a jeni gati të bëni një zhytje të thellë në botën e leximit të mendjes?

1.Vini re se syri juaj dridhet – Nëse syri juaj papritmas fillon të kruhet ose dridhet, mund të nënkuptojë se jeni në mendjen e dikujt. Kjo atmosferë mund të shndërrohet në një kërcim të vogël sysh të pavullnetshëm! Ju mund të mos e blini atë, por ana e dridhjes mund t’ju japë një të dhënë nëse dikush mendon mendime të mira apo të këqija për ju, dhe mos harroni, nuk është e njëjta gjë për djemtë dhe vajzat. Për shembull, nëse syri i djathtë i një burri dridhet, është një gjë e mirë; kjo do të thotë se dikush po mendon për të në një mënyrë pozitive. Megjithatë, nëse syri i tij i majtë po dridhet, mirë, le të themi se dridhjet nuk janë asgjë tjetër veçse të mira.

2.Keni mornica – Nëse papritmas keni mornica, atëherë kjo është një nga shenjat më të mëdha psikologjike që dikush po mendon për ju. Gjendja e mornicave në trup nuk është vetëm fizike, ajo është e lidhur edhe me emocionet tuaja. Ne të gjithë përjetojmë të tilla nganjëherë, ndoshta për shkak të një kujtimi, ndonjë lajmi të mirë ose kur presim me padurim diçka. Kushtojini vëmendje kur mornicat shfaqen pa ndonjë arsye të qartë. Mund të jetë një shenjë që ju jeni në mendjen e dikujt dhe po ndieni gjallërinë e tyre.

3.Mund ta mbani mend qartë fytyrën e tyre – Nëse krejt papritur, fytyra e dikujt del në kokën tuaj dhe largon të gjitha mendimet e tjera. Le ta pranojmë – asgjë tjetër nuk ka një shans kundër imazhit të atij personi. Mund të mos ndodhë gjithmonë në këtë mënyrë, por ky person është i veçantë për ju. Kur fytyra e tyre hidhet në mendimet tuaja në mënyrë të gjallë dhe pa bërë shumë përpjekje për të, duket sikur shpirtrat tuaj janë gërshetuar aty-këtu. Vazhdo, telefonoji, mund të të presin.

4.Jeni bërë gjithmonë të ndiheni të vlerësuar prej tyre – A keni dashur ndonjëherë dikë dhe keni menduar nëse ai po mendon për ju? Një nga shenjat më të mëdha që dikush po mendon për ju është kur ata kurrë nuk hezitojnë t’ju vlerësojnë dhe siguroheni që ju e dini gjithmonë se sa të mrekullueshëm jeni.

Ju jeni shpesh komplimentuar prej tyre dhe mund t’i shihni dhe ndjeni qartë se sa të mërzitur janë me ju. Por në të njëjtën kohë, ato nuk do t’ju bëjnë të ndiheni jo rehat dhe të trembur. Ashtu si ata do t’ju komplimentojnë gjatë gjithë kohës, ata gjithashtu do t’ju japin hapësirën tuaj dhe do të sigurohen që të mos ndiheni të shqetësuar rreth tyre.

5.Merrni telefonata dhe mesazhe prej tyre pa asnjë arsye – Si të kuptoni nëse dikush po mendon për ju? Ata do t’ju telefonojnë dhe do t’ju shkruajnë pa ndonjë qëllim të vërtetë ose arsye “të rëndësishme”.

Nëse dikush vazhdon t’ju telefonojë pa një arsye të qartë, ose e bën atë në momente që janë të pazakonta për të, ka shumë mundësi që ai të ketë një zemërim masiv me ju. Ata ka të ngjarë të shpresojnë që ju të kuptoni faktin se ata po veprojnë ndryshe dhe të kuptoni se çfarë do të thotë kjo.

Kur e kuptoni këtë, nuk ka asnjë të keqe t’i pyesni ata paraprakisht për ndjenjat e tyre dhe të shihni nëse ata e pranojnë atë. Pse? Sepse ata më në fund mund të kenë mundësinë të shprehin ndjenjat e tyre, një shans që me siguri e prisnin për një kohë të gjatë.

6.Ëndërroni për ta – Nëse e shihni veten duke ëndërruar për dikë, ka shumë mundësi që edhe ai të mendojë për ju. Disa psikologë besojnë se ëndrrat janë të lidhura me kujtimet tona, ndërsa mendimtarët e epokës së re sugjerojnë se ato janë lidhje midis sferës fizike dhe shpirtërore. Nëse ky person shfaqet në ëndrrat tuaja më shumë se një herë, kjo mund të nënkuptojë se shpirti i tij po afrohet tek tuajat, ose ndoshta ju të dy keni pasur një ëndërr të ngjashme. Pse nuk u jepni atyre një unazë dhe i pyesni nëse e mbajnë mend atë që kishin ëndërruar mbrëmë.

7.Mendoni për kujtime të rastësishme, për të cilat nuk keni menduar për një kohë të gjatë – Imagjinoni që thjesht jeni duke u shoqëruar me miqtë tuaj, duke pirë kafe dhe nga askund ju kujtohet një herë kur keni biseduar ose keni ndarë një shaka vërtet qesharake me dikë. Kjo është një nga shenjat më të mëdha psikologjike që dikush po mendon për ju. Kur dikush po mendon për ju, një mori kujtimesh të vjetra mund të zmadhohen pa asnjë paralajmërim. Është veçanërisht e vërtetë nëse ju të dy keni një lidhje të ngushtë ose keni kaluar shumë së bashku; ato janë kujtimet që godasin fort. Pra, herën tjetër që të goditen nga kujtimet e rastësishme, dijeni se kjo është një nga shenjat që dikush po mendon për ju.

8.Vazhdoni të përplaseni me njëri-tjetrin – Nëse vazhdoni të përplaseni me të njëjtin person, përsëri dhe përsëri, kjo është një nga shenjat e dukshme psikologjike që dikush po mendon për ju. Mendohet se ndoshta fati ose universi ka një dorë në këto takime, duke ju shtyrë të dy të lidheni ose të mbani mend lidhjen tuaj. Tani, duke parë të njëjtën fytyrë herë pas here, mund të lë të kuptohet se ata po mendojnë edhe për ju, por le të mos nxitojmë në përfundime. Disa arsye logjike mund të jenë sepse jetoni afër njëri-tjetrit, keni miq të përbashkët ose priren të vizitoni të njëjtat vende. Megjithatë, ju kurrë nuk e dini se cila është arsyeja aktuale derisa të eksploroni më shumë.

9.Ata pëlqejnë ose komentojnë fotot tuaja të vjetra në rrjetet sociale – Të pëlqesh postimet e vjetra në median tënde sociale do të thotë të kalosh në profilin tënd dhe të kontrollosh përmbajtjen tënde nga lart poshtë. Tani pse dikush do ta bënte këtë nëse nuk është i interesuar për ju? Kur ata i pëlqejnë fotot tuaja të vjetra ose i komentojnë ato, do të thotë se ju jeni në mendjen e tyre dhe ata po mendojnë për ju. Ata mund të ndihen kureshtarë për kujtimet tuaja të së kaluarës, ose ndoshta duan të dinë më shumë për ju, dhe kjo është arsyeja pse ata po kalojnë në profilin tuaj. Kjo është një mënyrë delikate për të treguar interesin e tyre dhe është një nga shenjat e nënvlerësuara që dikush po mendon për ju.

10.Vëreni të njëjtat numra që shfaqen – Si të kuptoni nëse dikush po mendon për ju? Kujdes për numrat e engjëjve. A keni vënë re ndonjëherë se kur jeni ngushtë me dikë që ju ka në mendje, shifra specifike shfaqen vazhdimisht? Për shembull, nëse dashuria juaj vazhdon të dërgojë mesazhe në një kohë të caktuar ose ju thërret në pikë çdo herë, ka shumë mundësi që ata të mendojnë për ju. Këta numra të përsëritur njihen si numra engjëjsh. Ata sinjalizojnë se ndoshta, thjesht ndoshta, një engjëll mbrojtës po ju jep një shtytje duke ju ndezur këto figura të veçanta.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat