“Jo vetëm seks”, gruaja ‘shokohet’ nga ajo që i tregoi shefi për burrin e saj: Kishte një…!

Life style

“Jo vetëm seks”, gruaja ‘shokohet’ nga ajo që i tregoi shefi për burrin e saj: Kishte një…!

Nga: B.S. Më: 20 prill 2024 Në ora: 22:26
Foto ilustrim

Një grua ka rrëfyer momentin kur ka kuptuar se burri ka një fëmijë jashtëmartesor.

Ajo u shokua kur kuptoi se burri i saj për një kohë ishte në lidhje me një grua tjetër dhe nga kjo marrëdhënie lindi një djalë.

Gruas më shumë i “dhemb” fakti se burri i saj i ka dhënë një fëmijë-djalë një grua tjetër, për fakti se ajo ka vetëm 4 vajza dhe nuk ka djal si fëmijë.

Madje, tha se nuk e shqetëson faktin se ka bërë seks me një tjetër, e për këtë kërkoi një këshillë nga psikologia e “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Rrëfimi i plotë

Burri im kishte një lidhje për më shumë se një vit, por nuk është marrëdhënia seksuale ajo që më ka mërzitur më shumë, është fakti që ai i dha asaj atë që gjithmonë kam dashur - një djalë.

Jemi në të dyzetat dhe kemi katër vajza të bukura, por gjithmonë kam ëndërruar që një ditë të kem një djalë.

Nëse jam i sinqertë, doja në mënyrë ideale dy fëmijë - një djalë dhe një vajzë - por vazhdova të mbetem shtatzënë me shpresën se do të kisha një djalë.

Pra, fakti që ky fëmijë është djalë është shkatërrues.

Zbulova se burri im po më mashtronte vetëm kur u përplasa me shefin e tij, i cili më pyeti se si po përballesha me fëmijun tonë të ri.

Ai komentoi se unë isha guximtar me pesë fëmijë tani dhe sa herë që kalonte pranë tavolinës së burrit tim me fotot e pesë fëmijëve, pyeste veten se si na zuri gjumi.

Ia përmenda burrin tim takimin e çuditshëm dhe, kur ai u zbardh si “çarçaf”, e dija se kishte një shpjegim shqetësues.

Ai e pranoi aferën dhe iu përgjigj të gjitha pyetjeve të mia.

Tani nuk mund ta heq nga koka imazhin e të dyve bashkë.

Ai pretendon se nuk dëshiron që martesa jonë të përfundojë dhe se ne ishim një çift i fortë, por unë nuk i plotësoja nevojat e tij seksuale.

Nuk e kuptoj pse ai nuk kishte mirësjelljen të më linte dhe të niste një marrëdhënie të re me dikë tjetër.

Në një farë mënyre, martesa jonë ndihet më e fortë tani, pasi ne po flasim vërtet me njëri-tjetrin, por jam e shqetësuar se nuk kam shumë për të falur.

Megjithatë, nëse zgjedh të ndahem, do të vuanim financiarisht dhe dinamika jonë e familjes do të ndryshonte përgjithmonë.

Unë nuk isha e përfshirë në asnjë nga këto ndryshime apo zgjedhje të mëdha, gjë që më çmend.

Unë nuk e dua atë në të njëjtën mënyrë si më parë. Të lutem më ndihmo.

Përgjgija e psikologes: Të lëndohesh në këtë mënyrë do të duhet shumë kohë për t'u kapërcyer.

Ju duhet të rindërtoni besimin që kishit me të dhe kjo nuk do të ndodh brenda natës.

Ai ka specifikuar se nuk ishte i kënaqur me marrëdhënien tuaj seksuale, kështu që nëse mund të përballeni me këtë dhe çdo fushë tjetër ku njëri prej jush ishte i pakënaqur, atëherë ka një shans për të forcuar martesën tuaj.

Në fund të fundit, ju keni katër vajzat tuaja për t'u marrë parasysh.

Dhe sado shqetësuese që ai ka një fëmijë jashtë martesës suaj, mbani mend se ky djalë është plotësisht i pafajshëm.

Keni shumë për të sqaruar dhe unë do t'ju rekomandoja të flisni me një këshilltar marrëdhëniesh së bashku për të gjetur se si mund të ecni përpara.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat