Këtë nuk e priste, burri i ‘tronditur’ kupton tradhtinë që ia bëri shoku më i mirë: Kaq vite ishte i lidhur me gruan time - tani ka...!

Life style

Këtë nuk e priste, burri i ‘tronditur’ kupton tradhtinë që ia bëri shoku më i mirë: Kaq vite ishte i lidhur me gruan time - tani ka...!

Nga: B.S. Më: 17 maj 2024 Në ora: 22:23
Foto ilustrim

Një burrë ka befasuar me rrëfimin e tij, ku ka treguar momentin kur e ka kuptuar se gruaja e tij e kishte tradhtuar me shoku e tij më të mirë, i cili tani ka vdekur.

Tradhtia kishte zgjatur hiq më pak se 5 vite dhe këtë ai e kishte kuptuar vetëm vite më vonë.

Burri këtë gjë e kuptoi kur po ia rregullonte dokumentet e shokut tashmë të ndjerë, dhe krejt papritur sheh fotografi dhe letra të gruas së tij.

Kjo gjë e ka tronditur, derisa kërkoi këshilla nga psikologia e “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Rrëfimi i plotë

Miku im më i mirë vdiq papritur nga një sulm në zemër, kështu që unë mora përsipër t’ia rregulloja disa dokumente, po u shkatërrova kur zbulova sekretin e tij - ai kishte pasur një lidhje për vite me bashkëshorten time.

Tani po luftoj me dhimbjen e kësaj tradhtie të dyfishtë dhe nuk e di nëse duhet t'i jap fund martesës.

Unë jam 57 vjeç dhe gruaja ime është 55. Ne jemi të martuar për 30 vjet.

Shoku im më i mirë ishte një pjesë e madhe e jetës sime që nga ditët tona të kolegjit, derisa vdiq në moshën 56-vjeçare, një vit më parë.

Nuk e kisha idenë se për pesë vjet, rreth një dekadë më parë, ai dhe gruaja ime kishin tradhtuar.

Më keq, ajo po planifikonte të më linte, të ishim bashkë.

Martesa jonë në përgjithësi ishte e mirë. Me kalimin e viteve, jeta jonë seksuale u pakësua, por unë besoja se kjo ishte normale.

Sigurisht që kurrë nuk dyshova se ajo ishte e pabesë - e lëre më me shokun tim më të ngushtë.

Vitin e kaluar, ai vdiq papritur nga një sulm në zemër. Unë isha i shkatërruar.

Si miku i tij më i mirë dhe zbatuesi i vullnetit të tij, unë pranova ta ndihmoja gruan e tij të zgjidhte pasurinë e ti.

Po shqyrtoja dokumentet e tij kur gjeta një dosje të fshehur në pjesën e pasme të tavolinës së tij.

Për tmerrin tim absolut, dosja e tij përmbante fotografi të gruas sime dhe letra dashurie.

Ata diskutuan se si dhe kur do të sqaroheshin për lidhjen e tyre dhe planet e tyre për t'u larguar.

Përfundimisht, çështja dështoi.

Që atëherë, nuk kam mundur të fle. E pyeta gruan time nëse më kishte tradhtuar ndonjëherë, por ajo e mohoi.

Nuk i kam thënë gruas së shokut tim të ndjerë atë që kam zbuluar. Unë ende e dua gruan time, por nuk e shoh se si mund të qëndroj i martuar me të, duke ditur atë që di.

Përgjigja e psikologes: Kjo është një tradhti e tmerrshme, e përkeqësuar nga fakti se shoku juaj ka vdekur, kështu që ju nuk mund të përballeni kurrë me të.

Është e mundur që çiftet të qëndrojnë së bashku pas një lidhjeje, por kjo kërkon ndershmëri dhe përpjekje të plotë nga të dy partnerët.

Ju duhet të flisni përsëri me gruan tuaj dhe t'i tregoni asaj çfarë keni marrë vesh. Pastaj, nëse ajo është e gatshme të shpjegojë dhe dëshiron ta bëjë martesën tuaj të funksionojë, ju duhet të diskutoni se si mund ta rregulloni atë.

Sa për gruan e mikut tuaj të ndjerë, ndoshta është më mirë të mos i thuash asgjë.

Është e mundur që ajo tashmë e di ose dyshon, por ta dëgjojë atë nga ju vetëm do t'i shkaktonte më shumë dhimbje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat