“Jam shtatëzënë dhe fëmija nuk është i partnerit, vjen nga një seks..”

Life style

“Jam shtatëzënë dhe fëmija nuk është i partnerit, vjen nga një seks..”

Nga: Bota sot Më: 18 maj 2024 Në ora: 22:24
Ilustrim

E dashur Deidre: Jam e emocionuar që jam shtatzënë sepse më thanë se do të kisha vështirësi të kisha fëmijë - por gjithashtu e tmerruar sepse i dashuri im i fshehtë është babai dhe jo i dashuri im.

Unë jam 29 vjeç dhe jam përballur me një djalë 23-vjeçar që e kam njohur përmes klubit të futbollit - ai është në ekipin e meshkujve dhe unë në atë të femrave.

Shihemi rregullisht në lokalin e klubit pas ndeshjeve.

Ai është shumë i pashëm, me një trup fantastik.

Ai gjithmonë ka flirtuar me mua, por unë i injorova përpjekjet e tij deri nëntë muaj më parë, kur pranova ta lija të më shoqëronte në shtëpi.

Ne ndamë vetëm një puthje të vogël atë natë, por menjëherë pasi filluam të takoheshim dhe fillova të shijoja seksin më të mirë që kisha bërë ndonjëherë, kur do të shkoja në banesën e tij.

Problemi im është se unë jetoj me të dashurin tim dhe kemi katër vjet bashkë, por ai punon gjithë orët.

Ne nuk kemi bërë seks prej muajsh dhe ai më kërcënoi se do të mbaronte me mua disa muaj më parë, duke thënë se do ta lija veten.

Ai mund të jetë vërtet i keq dhe më bërtet.

Ai merr kryq nëse njerëzit thonë se jam e bukur dhe se ai është me fat që më ka.

Gjatë vitit të kaluar, kam ndjerë një distancë në rritje mes nesh dhe ai ka filluar të gënjejë se kujt po i dërgon mesazhe.

E kam parë duke kontaktuar femra të tjera dhe duke i komplimentuar ato në rrjetet sociale.

Sjellja e tij më ka bërë të përpiqem të mbaroj me të disa herë.

Gjithsesi, sa herë që arrij në atë fazë, ai kthehet në sharmin dhe bën një përpjekje vërtet të madhe me mua.

Pastaj, në fund të fundit, fshihem.

Ai e dinte që unë doja fëmijë dhe tha se donte gjithashtu, kështu që unë qëndrova, vetëm që ai të më thoshte në fund të vitit të kaluar se kishte ndryshuar mendje.

Ishte atëherë që iu nënshtrova vëmendjes së futbollistit tim.

I dashuri im mendon se marrëdhënia ime me të dashurin tim ka përfunduar.

Ai dëshiron fëmijën dhe është shumë i emocionuar.

Ky mund të jetë shansi im i vetëm për të qenë nënë, por si mund të funksionojë me një 23-vjeçare?

Ndihem e neveritur dhe e turpëruar nga vetja.

Nuk e imagjinoja kështu të bëhesha nënë.

Deidre thotë: E kuptoj pse dëshiron ta mbash këtë fëmijë, por do të ishte gjithashtu e mençur të mendosh nëse je gati të bëhesh prind i vetëm.

Lidhja juaj me të dashurin tuaj është e re, por është një shenjë e mirë që ai është i emocionuar për fëmijën.

Edhe nëse nuk mund ta bëni një lidhje të funksionojë, ai do të kishte ende një detyrim ligjor për të ndihmuar në mirëmbajtjen e fëmijës së tij dhe mund të jetë një baba i përfshirë dhe i dashur.

Çfarëdo që të vendosni për shtatzëninë, duhet të largoheni nga marrëdhënia juaj abuzive.

I dashuri juaj nuk po plotëson asnjë nga nevojat tuaja.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat