“Ia fala tradhtinë, por ai më la shtatzënë mua dhe dashnoren e tij”

Life style

“Ia fala tradhtinë, por ai më la shtatzënë mua dhe dashnoren e tij”

Nga: Bota sot Më: 19 maj 2024 Në ora: 22:20
Foto ilustrim

Një grua ka rrëfyer për tradhtinë e bashkëshortit nga i cili po e mendon seriozisht ndarjen.

Rrëfimi i plotë:

E dashur psikologe: Bota ime u shkatërrua kur partneri im pranoi se kishte ngjizur një fëmijë me një dashnore, ndërsa unë isha shtatzënë.

Ajo që dhemb edhe më shumë është se gruaja tjetër ka vendosur t'i vendosë emrin e tij fëmijës.

Ngjan sikur ajo dëshiron që e gjithë bota ta dijë.

Unë jam 36 vjeç dhe partneri im është 38. Ne jemi bashkë për tetë vjet dhe kemi një djalë pesë vjeç dhe një vajzë pesë muajshe.

Kjo nuk është hera e parë që partneri im mashtron – ai e ka bërë disa herë, por për hir të djalit tonë, unë e fala.

Një natë rreth shtatë muaj më parë ne patëm një sherr, sepse unë vuaja nga të vjellat në mëngjes dhe partneri im nuk po më ndihmonte.

Ai shkoi në palestër për të shuar mllefin. Me sa duket ai ka folur me këtë grua. Ajo ka një moshë të ngjashme me mua dhe ka një reputacion për prishjen e marrëdhënieve.

Ata u kthyen në banesën e saj dhe bënë seks. Partneri im nuk ka kërkuar falje për tradhtinë dhe madje më ka fajësuar mua.

Ai thotë se unë jam problemi në marrëdhënien tonë.

Kur më tha se ishte shtatzënë dhe i vuri fëmijës emrin e tij, unë u çmenda.

Mesa duket foshnja duhet të jetë e tij sepse është i vetmi me të cilin ajo ka bërë seks prej muajsh.

Gjithë dashuria që kisha iku. Jam e lodhur emocionalisht dhe dua të lëviz, por nuk mund ta përballoj.

Ndihem kaq e tradhtuar.

Përgjigja e psikologes: Ju i keni dhënë partnerit tuaj shanse të shumta, por ai nuk është treguar i denjë.

Ju lutemi, konsideroni vetëm ta ktheni atë në gjendjen e rreptë që ai të kryejë një terapi, në mënyrë që të fillojë të kuptojë dhe të ndalojë mashtrimin e tij.

Nëse vetëm për hir të fëmijëve tuaj, mendoni për këtë.

Mos bini në grackën e qëndrimit me të me premtimin se do të ndryshojë.

Nëse ai nuk do të kërkojë ndihmë ose nuk tregon se dëshiron të ndryshojë, sado e vështirë të jetë fillimisht, do të jeni më të lumtur dhe më të sigurt nëse filloni të planifikoni për jetë të ndara.

Si baba i të dy fëmijëve tuaj, ai ka përgjegjësinë t'i sigurojë financiarisht ata.

Partneri juaj gjithashtu duhet të insistojë në testet e ADN-së pasi ju keni vetëm fjalën e kësaj gruaje se ai është babai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat