Seks të vazhdueshëm treshe / Rrëfimi i gruas: “U trondita kur pashë foto të zhveshura dhe…!”

Life style

Seks të vazhdueshëm treshe / Rrëfimi i gruas: “U trondita kur pashë foto të zhveshura dhe…!”

Nga: Bota sot Më: 25 maj 2024 Në ora: 22:23
Foto ilustrim

Revistës “The Sun”, kësaj radhe i është drejtuar një grua në të tridhjetat.

Ajo ka treguar që dashuri i saj e ka tradhëtuar atë me shumë gra, duke bërë edhe seks në treshe.

Gruaja dëshiron të ndahet.

Ndërsa psikologia thotë që I dashuri është I varur nga seksi dhe nuk është e logjikshme të ketë martesë.

Rrëfimi i plotë

E dashura psikologe: Jemi në të tridhjetat dhe kemi qenë së bashku për nëntë vjet.

Kur ai propozoi vitin e kaluar, jeta ime më në fund u ndje e plotë.

Megjithatë, muajt e fundit më ka shtyrë dhe më ka refuzuar.

U ndjeva në ankth dhe konfuz dhe pyesja veten nëse ai nuk më donte më.

Ai ka qenë gjithmonë një lepur i vërtetë palestre, duke kaluar orë të tëra në palestër, por kohët e fundit vura re se seancat e tij zgjasin më shumë, shkruan The Sun, përcjell “Bota sot”.

Megjithatë, në vend që të dukej si më në formë, ai në fakt dukej se po humbiste përkufizimin.

Pastaj një shoqe që është një sportist më tha se e kishte parë atë në një faqe interneti të njohur.

Unë qesha derisa pashë fotot e trupit të tij të zhveshur në laptop.

Në atë moment, bota ime u rrëzua.

Kur u përballa me të, ai pranoi se kishte takuar një çift femrash në internet dhe kishte bërë rregullisht treshe me to.

Sikur të mos mjaftonte kjo për t'u tretur, ai gjithashtu pranoi se kishte pasur një lidhje virtuale me një grua në Itali.

Madje më tregoi edhe fotot e zhveshura që kishin shkëmbyer.

Unë u tmerrova.

Ai këmbëngul se nuk e di pse sillet në këtë mënyrë, pasi më do dhe dëshiron të jetë me mua.

Ai më thotë se është "vetëm" seks, por ndihem i neveritur.

E torturoj veten duke u shqetësuar për atë që më mungon.

Unë po mendoj të largohem nga shtëpia jonë, pasi nuk ka marrëdhënie pa besim.

Ai ka kërkuar falje dhe tha se meritoj më mirë, megjithatë ai e ka bërë të qartë se nuk ka ndërmend të luftojë për marrëdhënien tonë.

Nuk di cfare te bej. Unë e dua atë dhe dua ta bëj këtë të funksionojë disi.

Përgjigjja e psikologes: Duket sikur i fejuari juaj mund të jetë i varur nga seksi. Ai po kryen marrëdhënie me partnerë të shumtë dhe nuk tregon pendim për lëndimin që po ju shkakton.

Më vjen keq, por nuk do të ishe shumë e mençur të vazhdosh këtë marrëdhënie, e lëre më të martohesh me këtë burrë, përveç nëse ai angazhohet të kuptojë dhe të kompensojë të gjitha tradhtitë e tij.

Nëse ai nuk është i gatshëm të luftojë për marrëdhënien tuaj, nuk ka gjasa që gjërat të ndryshojnë.

Ai mund të ketë nevojë për ndihmë për varësinë e tij dhe pivotalrecovery.org do të jetë në gjendje ta mbështesë atë.

Nëse ai nuk dëshiron ta ndërmarrë këtë hap, ju lutemi vendosni veten në radhë të parë.

Paketa ime e mbështetjes "Mendoje zemrën tënde të thyer" do t'ju ndihmojë të vazhdoni përpara.

Pavarësisht nëse vendosni të qëndroni apo jo, është thelbësore që të bëni një kontroll shëndetësor. Ju lutemi flisni me mjekun tuaj ose kontaktoni një klinikë të shëndetit seksual nëpërmjet nhs.uk.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat