Tradhti në mes të pikëllimit, gruaja rrëfen si u përball me realitetin e hidhur të martesës së saj: Një mesazh poshtë derës..

Life style

Tradhti në mes të pikëllimit, gruaja rrëfen si u përball me realitetin e hidhur të martesës së saj: Një mesazh poshtë derës..

Nga: Bota sot Më: 26 maj 2024 Në ora: 22:20
Foto ilustrim

Një grua ka rrëfyer se si e zbuloi tradhtinë e burrit të saj.

Rrëfimi i plotë:

E dashur psikologe: Burri im ka qenë gjithmonë djali i një mamaje, por nuk ma merrte mendja se kjo do të shkaktonte një ortek mashtrimesh seksuale.

Kur nëna e tij vdiq vitin e kaluar, ishte krejtësisht e papritur.

E dija se ishte zemërthyer dhe megjithëse folëm shumë për pikëllimin e tij në muajin e parë, ai vazhdoi të mërzitej edhe më tej.

Tani e kuptoj se është sepse ai ishte i zënë duke joshur gra të tjera.

Unë jam 39 vjeç dhe burri im është 41.

Ne kemi qenë së bashku për dhjetë vjet dhe kemi një vajzë shtatë vjeç.

Mësova për punët e tij pasi dikush futi një shënim në derën tonë ku shkruhej "A mendoni vërtet se burri juaj po punon vonë çdo natë?"

Shënimi më bëri të kuptoj se pse ai ishte më pak në shtëpi, më shumë mbrojtës ndaj telefonit të tij . . . dhe krejtësisht i pa-interesuar për seks me mua.

Kur u përballa me të, ai pranoi se kishte tradhtuar - katër herë me një trajnere personal dhe më shumë me dikë në punë.

Me sa duket, trajnerja personal është dhjetë vjet më e ri se ai dhe e ndërpreu lidhjen e tyre kur takoi dikë të moshës së saj.

Gruaja në punë ishte e përkohshme, e cila tani e ka lënë biznesin e tyre dhe që atëherë nuk ka dëgjuar më për të.

Ai ka kërkuar falje dhe thotë se nuk kishte asgjë të keqe me marrëdhënien tonë, ai thjesht u bë egoist.

Ne të dy duam ta kalojmë këtë, por unë jam duke luftuar.

Disa javë ndihem më i fortë, pastaj nga hiçi, bëhem e frikësuar dhe shumë e pasigurt.

Kur ndihem kështu, nuk mund të mos grindem me të.

Unë shqetësohem nëse kjo vazhdon, do ta largoj.

Përgjigja e psikologes: Burrat shpesh nuk e përballojnë mirë humbjen.

Në vend që të lidhen me të afërmit e tyre që janë të njohur, ata mund të kërkojnë strehim nga pikëllimi duke iu drejtuar dikujt tjetër, krejtësisht të palidhur me familjen e tyre. Mund të duket më e lehtë të distancohen nga ata që janë afër tyre në një kohë kaq të trishtuar.

Tradhtia mund ta gërryejë një marrëdhënie dhe rindërtimi i besimit kërkon kohë.

Jini të sinqertë me burrin tuaj dhe shpjegoni se si ndiheni. Tregojini atij se sa shumë ju lëndojnë punët e tij.

Me mbështetjen e duhur, është e mundur të kaloni nga mashtrimi i tij, por kjo është diçka që duhet ta bëni së bashku.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat