“Burri im më fajëson që nuk bëjmë seks, por ai e gjen mënyrën për ta kënaqur veten, ja se si”

Life style

“Burri im më fajëson që nuk bëjmë seks, por ai e gjen mënyrën për ta kënaqur veten, ja se si”

Nga: BS Më: 18 qershor 2024 Në ora: 22:31
Foto ilustrim

Burri im pretendon se ai u bashkua vetëm me një faqe seksi sepse unë e kam lënë pas dore pas punës.

Kjo ndihet si një justifikim i çalë - dhe fajësimi i viktimës - dhe unë jam shumë e lënduar dhe e zemëruar.

Unë jam 41 vjeç dhe burri im është 44. Ne jemi të martuar për 20 vjet dhe kemi dy djem, dhjetë dhe tetë vjeç.

Duke qenë se kam edhe një punë të ngarkuar me kohë të plotë, në kohën kur kthehem në shtëpi, gatuaj dhe shoh fëmijët, më mbetet pak kohë ose energji për seks.

Mendova se burri im ishte i lumtur. Por, kohët e fundit kam filluar të dyshoj se ai po bënte diçka.

Ai po kalonte shumë më tepër kohë në telefonin e tij, duke u tërhequr nga unë dhe duke injoruar fëmijët.

Vendosa të kaloj në telefonin e tij dhe gjeta biseda mes tij dhe disa grave të tjera.

Disa nga mesazhet që i dërgoi burri im ishin grafike seksuale.

Kur u përballa me të, ai mohoi të fliste me ndonjë grua.

Por unë kisha pamjet e ekranit për ta vërtetuar atë. Pa ku të fshihej, më në fund e pranoi. Ai tha se ishte vetëm për argëtim dhe nuk organizoi të takonte asnjë nga gratë.

Dhe më pas ai kishte vrerin të më fajësonte mua, duke thënë se nëse do të bënim më shumë seks, ai nuk do ta kishte bërë kurrë. I gjithë besimi ka ikur dhe ndjej se dua që martesa jonë të përfundojë.

Ai mohon se diçka nuk është në rregull dhe dëshiron që unë ta fal dhe të vazhdoj sikur asgjë të mos ketë ndodhur. Unë nuk mund ta bëj këtë.

Jam humbur dhe nuk di ku të drejtohem.

Përgjigja e psikologes: Burri juaj është i vetmi fajtor për këtë. Ai duhet të marrë përgjegjësi.

Ndoshta nëse ai do t'ju ndihmonte më shumë me fëmijët, do të kishit më shumë kohë dhe prirje për seks.

Besimi juaj është shkatërruar, por është e mundur të rindërtoni këtë dhe martesën tuaj nëse të dy jeni të gatshëm të provoni dhe kjo do të jetë mirë për fëmijët tuaj.

Thuaji atij se ndihesh e dëmtuar. Tregojini atij se sa e shqetësuar dhe e lënduar jeni dhe lërini përshtypjen e nevojës për ta zgjidhur këtë së bashku.

Komunikimi i mirë është çelësi. Në vend që të kthehet në faqet e seksit, ai duhet të flasë me ju.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat