​Tri ushqime që shkatërrojnë imunitetin - njëra është shumë e vështirë të heqësh dorë

Mjekësi alternative

​Tri ushqime që shkatërrojnë imunitetin - njëra është shumë e vështirë të heqësh dorë

Më: 1 shkurt 2021 Në ora: 16:49
Foto

Stili i jetës dhe dieta ndikojnë dukshëm në atë se sa sistemi juaj imunitar mund të mbrojë veten nga sëmundjet dhe sa shpejt shëroheni.

Përveç gjumit, ushtrimeve fizike dhe zvogëlimit të stresit, përmbajtja e lëndëve ushqyese të ushqimeve që hani mund të ndikojë shumë në përgatitjen e duhur për të luftuar sëmundjet.

"Frutat, perimet, drithërat, proteina me pak yndyrë, arrat dhe farat do ta mbajnë sistemin tuaj të imunitetit të shëndetshëm për t'ju mbrojtur kur keni më shumë nevojë", tha dietologia Margie Saidel për Real Simple.

Zakonet e këqija të ngrënies, të cilat përfshijnë ushqime dhe pije me pak lëndë ushqyese, mund të dëmtojnë sistemin tuaj të imunitetit. Kënaqësia e tepërt e tyre lidhet ngushtë me mbipesha, diabeti dhe sëmundje të tjera kronike. Sipas Saidel, të njëjtat ushqime mund të rrezikojnë sistemin tuaj të imunitetit dhe aftësinë e tij për t'ju mbajtur të shëndetshëm. Ja se çfarë ju këshillon të shmangni.

Pije të gazuara

"Lëngjet e gazuara të mbushura me sheqer nuk sjellin asgjë tjetër përveç kalorive boshe", thotë Saidel.

Konsumi i tepërt i sheqerit kontribuon në mbipesha dhe sëmundjet kronike të lidhura me to, dhe mund të rrisë inflamacionin dhe të rrezikojë aftësinë e një personi për të luftuar sëmundjen.

Alkooli

Nëse keni një sistem imun të dobësuar, mund ta teproni me alkoolin.

"Konsumi i tepërt i alkoolit mund të çojë në një aftësi të reduktuar të trupit tuaj për të luftuar sëmundjen, dhe gjithashtu mund t'ju bëjë të ndjeshëm ndaj pneumonisë dhe kushteve të tjera, shërimin e ngadalshëm të plagës dhe shërimin e ngadaltë nga sëmundja", thotë Saidel.

Ushqim i ngrirë i gatshëm

Në mungesë të kohës, ndonjëherë mund të kërkoni ushqim të gatshëm të ngrirë, por nuk ju mbron nga sëmundjet.

"Përmbajtja e natriumit, sheqerit, yndyrave të ngopura dhe karbohidrateve të rafinuar në një ushqim të tillë është e lartë dhe ka pak lëndë ushqyese dhe fibra", shpjegon Saidel.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat