Verizon e pranon se 5G mund ta ‘thajë” jetën e baterisë së telefonit tuaj

Mobile

Verizon e pranon se 5G mund ta ‘thajë” jetën e baterisë së telefonit tuaj

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 22:17
Foto ilustrim

Në një cicërimë të postuar sot në mëngjes, Verizon sugjeroi se “një mënyrë për të ndihmuar në ruajtjen e jetës së baterisë është aktivizimi i rrjetit 4G/LTE” nëse përdoruesit dyshojnë se bateritë e tyre ishin “duke u tharë më shpejt se normalisht”.

Kjo cicërimë erdhi nga Verizon përkundër promovimit tejet agresiv të rrjetit 5G dhe faktit që kompania shpenzoi më shumë se 45 miliardë dollarë duke ofruar për ta marrë spektrin e ri me internetin më të shpejtë mobil aktualisht.

Ekipet mbështetëse të Verizon tani po këshillojnë njerëzit në Twitter të fikin qasjen e telefonave të tyre në rrjetin 5G për të ruajtur jetën e baterisë së telefonit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat