Prej 8 marsit në treg, kompania Xiaomi prezanton zyrtarisht telefonat e saj të fundit Note

Mobile

Prej 8 marsit në treg, kompania Xiaomi prezanton zyrtarisht telefonat e saj të fundit Note

Më: 6 mars 2021 Në ora: 08:05
Note

Xiaomi ka zbuluar zyrtarisht specifikimet e pajisjeve Redmi Note 10, të cilat i ka dizajnuar të jenë ndër smartphonet më të përparuar të këtij viti.

Ndër modelet më të spikatura të këtyre telefonave është Redmi Note 10 Pro, i cili mori një kornizë të bërë nga metali, plastika dhe qelqi që ishte rezistent ndaj goditjeve dhe gërvishtjeve. Sakaq, ishte e pajisur me një ekran AMOLED 6,67 inç me një frekuencë ekuivalente me 120 Hz.

Performanca e shkëlqyeshme e kësaj pajisje është e garantuar nga procesorët Snapdragon 732G, 64/128 GB, memorje e brendshme e zgjerueshme përmes kartave të kujtesës së jashtme, 6 ose 8 GB RAM.

Kompania e ka pajisur atë me dy karta SIM, një bateri 5020 mAh që mund të karikohet shpejt përmes një ngarkuesi 33 vat, përveç një skaneri të gjurmëve të gishtave dhe sistemeve të pozicionimit satelitor.

Sa i përket kamerës kryesore, ajo erdhi me një rezolucion me lente kuadra (108 + 8 + 5 + 2) megapiksel, dhe kamera e përparme me 16 megapiksel punon me teknologjitë e njohjes së fytyrës.

Telefoni do të lancohet në tregjet botërore, duke filluar nga 8 Marsi, me çmime që variojnë midis 279 dhe 299 dollarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat