Dihen detaje të reja në lidhje me modelet e reja më të lira të iPhone

Mobile

Dihen detaje të reja në lidhje me modelet e reja më të lira të iPhone

Më: 5 prill 2021 Në ora: 00:32
Foto ilustrim

Në mes të pandemisë së vitit të kaluar, Apple prezantoi një gjeneratë të re të pajisjeve iPhone SE që sollën teknologji dhe pajisje të reja dhe moderne në modelin e vjetër dhe provuan të ishin mjaft të popullarizuara në mesin e përdoruesve.

Arsyeja kryesore për këtë, ashtu si me modelin e mëparshëm SE, është çmimi, sepse është modeli më i lirë i iPhone.

Paralelisht me gjeneratën e re të iPhone që do të prezantohet këtë vit, dizajnerët dhe inxhinierët e “Apple” po zhvillojnë gjithashtu një model të ri nga seria SE, të cilin, sipas informacionit të fundit, mund ta presim vetëm në vitin 2022.

Ajo që pothuajse me siguri do të zhgënjejë adhuruesit e pajisjeve Apple, është se iPhone SE i ri ndoshta nuk do të ndryshojë shumë në dizajn nga viti i kaluar.

Duhet të ketë ende një LCD në vend të OLED të përdorur në telefona të rinj, me një diagonale prej 4.7 inç, raporton Zimo.

Gjithashtu, SE i ri nuk do të ketë një “notch”, por kamera do të vendoset në pjesën e sipërme mbi ekran, si në modelet e vjetra. Një risi që duhet të presim, dhe që patjetër duhet përmendur, është mbështetja për rrjetin 5G.

Ndryshime të rëndësishme në modelin iPhone SE mund të shiheshin vetëm në vitin 2023, kur pritet një ekran 6.1 inç, si dhe një kamerë e përparme e vendosur në një ekran.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat