Për të mos humbur kurrë një iPhone ose ndonjë gjë tjetër - përdorni AirTag!

Mobile

Për të mos humbur kurrë një iPhone ose ndonjë gjë tjetër - përdorni AirTag!

Më: 20 prill 2021 Në ora: 23:00
Ilustrim

Në ngjarjen e prillit, Apple prezantoi sonte AirTag - një shtesë e lëvizshme, e vogël që ngjitet në sende dhe pjesë të ndryshme dhe gjen të njëjtit artikuj përmes aplikacionit Find My.

Apple AirTag, ndryshe nga konkurrentët e tij, ka një bateri që përdoruesi mund ta ndryshojë, përdor një akseleometër dhe ka një altoparlant të integruar, së bashku me një lidhje ekonomike LE Bluetooth.

AirTag kushton 29 dollarë, që është një çmim çuditërisht i ulët për një kompani si kjo, madje krahasuar me konkurrencën, dhe bateria e tij zgjat për një vit, gjë që i jep përdoruesit liri dhe lëvizshmëri të mjaftueshme.

Pajisja është shumë e vogël, por si të gjitha gjërat e Apple, ajo mund të përdoret në një bandë pajisje të personalizuar, të cilat ndryshojnë ngjyrën, formën dhe përdorimin e AirTag.

Nëse blerësi zgjedh katër AirTags në të njëjtën kohë, ata do t'i marrin ato për vetëm 99 dollarë dhe ato do të jenë në shitje nga 30 prilli në të gjitha dyqanet zyrtare të Apple.

Aplikacioni Find My ju lejon jo vetëm të gjeni një objekt ose pajisje të humbur në hartë, por edhe një lloj të thjeshtë të lundrimit me shigjetë, i cili do t'i shpjegojë në një mënyrë më të shpejtë dhe më të drejtpërdrejtë kujtdo në cilin drejtim të lëvizë për të marrë sendet e humbura.

Apple ka njoftuar se po punon me partnerët e vet ‘për shtesat’ për AirTag, të cilat do të shiten veçmas nga këto pajisje dhe do të kushtojnë në varësi të prodhuesit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat