Riparimi i iPad Pro 12.9 të ri kushton 751 euro

Mobile

Riparimi i iPad Pro 12.9 të ri kushton 751 euro

Më: 3 maj 2021 Në ora: 00:51
Foto ilustrim

Apple ka azhurnuar listën e çmimeve të riparimit të iPad-it. Riparimi i iPad Pro nuk është i lirë.

Apple kohët e fundit lëshoi ​​një listë të azhurnuar të çmimeve për riparime në iPad-et e saj.

Qitja vulën tu ardh në Super viva e tu ble me zbritje!

Krahasuar me riparimin jo të lirë të versionit të mëparshëm, çmimi është rritur përsëri me 60 euro, shkruan Support.Apple.

Nëse pajisjet janë ende nën garancion, riparimet janë falas.

Përndryshe, përdoruesit e iPad-it kanë vetëm mundësinë e mbrojtjes nga kostot e tmerrshme të riparimit duke blerë Apple Care +.

Paketa, e cila ofron deri në 2 vjet mbështetje teknike dhe mbrojtje nga dëmtimet aksidentale, për iPad Pro 12,9, kushton 159 euro për iPad Pro. Në rast dëmtimi, duhet të paguhet edhe një zbritje prej 49 eurosh.

Arsyeja për kostot e tepruar të riparimit për iPad Pro 12.9 ka të ngjarë të jetë përdorimi i mini LEDs në ekranin e modelit të ri të lartë iPad.

10,000 drita të vogla ndriçojnë përmbajtje të ndryshme të imazheve në shkallë të ndryshme dhe mundësojnë imazhe më të mprehta dhe kontraste më të larta.

iPad Pro 12.9 u prezantua së fundmi nga Apple dhe tashmë mund të porositet.

Data e dorëzimit në Apple Shop aktualisht është fundi i qershorit dhe fillimi i korrikut. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat