IOS 14.6 i Apple solli karakteristika të reja

Mobile

IOS 14.6 i Apple solli karakteristika të reja

Më: 25 maj 2021 Në ora: 16:45
Foto ilustrim

Apple ka lëshuar iOS 14.6 për të gjitha pajisjet, por megjithëse nuk është një azhurnim i madh, ai përsëri sjell veçori të reja të rëndësishme.

Ndoshta më e habitshme është Abonimet e Apple Podcast, e cila siguron qasje në pajtimet e paguara për podcaste specifike, zhbllokon opsione të ndryshme si dëgjimi pa reklama, qasja në përmbajtje ekskluzive dhe qasja e hershme në përmbajtje.

Një numër i kompanive tashmë kanë një shërbim pajtimi, duke përfshirë NPR, Los Angeles Times, Tenderfoot TV, Sony Music Entertainment dhe shumë më tepër priten, raporton forbes.

E re është edhe Apple Card Family, e cila lejon dy persona të ndajnë një Apple Card, dhe prindërit gjithashtu mund të ndajnë Apple Card e tyre me fëmijë me kufij shpenzimesh dhe kontrolle prindërore. Kjo veçori aktualisht është në dispozicion vetëm në SHBA.

Përveç kësaj, opsioni “Lost Mode” në aplikacionin “Find Me” lejon përdoruesin të lërë një numër telefoni pranë adresës së postës elektronike me të cilët mund të kontaktohet nëse dikush gjen pajisjen dhe kontrolli i zërit ju lejon të zhbllokoni iPhone me zë pasi të keni rifilluar pajisjen.

Përditësimi gjithashtu sjell zgjidhje për 43 çështje sigurie, kështu që ia vlen të shkarkohet. Nëse azhurnimi nuk ofrohet automatikisht, mund të shkarkohet duke ndjekur hapat e azhurnimit të Settings-General-Software.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat