Prezantohet telefoni celular i lirë 5G OnePlus Nord CE 5G

Mobile

Prezantohet telefoni celular i lirë 5G OnePlus Nord CE 5G

Më: 10 qershor 2021 Në ora: 19:47
OnePlus Nord

Siç pritej, OnePlus po lançon OnePlus Nord CE 5G, një telefon inteligjent i fuqishëm, por i lirë 5G.

Nord CE, OnePlus mbështetet në një kamerë të trefishtë 64 MP, një ekran AMOLED 90 Hz dhe një procesor Snapdragon 750G 5G .

Bateria është përmirësuar në krahasim me modelin e mëparshëm. Me 4500 mAh, është 10 për qind më e madhe se OnePlus Nord origjinal.

Falë teknologjisë së përmirësuar të karikimit, bateria karikohet nga 0 në 70 për qind në vetëm gjysmë ore.

Me një trashësi prej 7.9 mm dhe një peshë prej 170 g, Nord CE 5G është pajisja më e hollë e OnePlus që nga OnePlus 6T.

Telefoni inteligjent 5G është i disponueshëm në tri ngjyra.

Sa i përket çmimeve për modelet, pajisjet janë pak më të shtrenjta sesa pritej fillimisht.

Modeli i nivelit fillestar me 6 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ​​ruajtëse, i cili do të jetë i disponueshëm vetëm përmes faqes zyrtare në internet oneplus.com, kushton 299 euro.

Nëse dëshironi më shumë RAM (8 GB), duhet të shpenzoni 329 euro, modeli më i lartë me 12 GB RAM dhe 256 GB hapësirë ​​ruajtëse kushton 399 euro. Fillimi i shitjeve është në 21 qershor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat