Eksperti i telefonave zbardh karakteristikat e reja të iPhone 14

Mobile

Eksperti i telefonave zbardh karakteristikat e reja të iPhone 14

Më: 3 janar 2022 Në ora: 21:34
Foto ilustrim

Në raportin e fundit, analisti Mark Gurman ofron detaje të asaj që pritet nga Apple në periudhën e ardhshme.

Gourmet thekson se të paktën disa modele iPhone 14, të cilat do të dalin në treg më vonë këtë vit, do të kenë një dizajn me vrima.

“Apple do ta bëjë vërtet këtë. Në vend të prerjeve, modelet e iPhone të këtij viti do të kenë një hapje të zgjatur për sensorët e kamerës në krye të ekranit”, vuri në dukje Gurman.

Dizajni i vrimës i referohet një ekrani që ka vetëm një hapje të vogël të rrumbullakët për kamerën e përparme.

Ky dizajn do të lejojë që prerja e kamerës të hiqet nga telefoni, ndërsa sistemi Face ID ka të ngjarë të zhvendoset poshtë ekranit.

Analisti sugjeron gjithashtu që një MacBook Air i ridizajnuar me çipin M2 do të dalë më vonë këtë vit dhe se iPad Pro 2022 do të ketë një opsion karikimi me valë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat