Sa kushton telefoni i mençur Samsung Galaxy S22, S22+ dhe S22 Ultra

Mobile

Sa kushton telefoni i mençur Samsung Galaxy S22, S22+ dhe S22 Ultra

Më: 9 shkurt 2022 Në ora: 19:10
Foto ilustrim

Në ngjarjen e sotme të kompanisë Samsung, “Galaxy Unpacked 2022”, patëm mundësinë të shikonim prezantimin e pajisjeve të reja.

Samsung Galaxy S22, S22+ dhe S22 Ultra janë pajisjet e reja të kompanisë koreano-jugore ndërsa kanë një dizajn të ri, një kamerë më profesionale dhe procesorin më të avancuar të parë ndonjëherë në telefonat Galaxy – Exynos 2200.

Lajm i mirë është se nuk ka shumë ndryshim çmimi në krahasim me modelet e vitit të kaluar, raporton phonearena.

E vetmja gjë që ka ndodhur që nuk e prisnim është se Samsung ndërpreu modelin S21 Ultra, i cili vetëm tregon sesa shumë dëshiron që njerëzit të blejnë S22 Ultra të ri.

Lajm i mirë është se të tre telefonat S22 shiten me të njëjtat çmime si modelet e vitit të kaluar.

Galaxy S22 – 700 euro (8 GB RAM / 128 GB memorie)
Galaxy S22 Plus – 875 euro (8/128 GB)
Galaxy S22 Ultra – 1050 euro

Me këto çmime, Galaxyt e reja mbeten konkurruese. Çmimet më të larta do të kishin qenë një pilulë e vështirë për t’u gëlltitur pasi edhe rivali i vjetër Apple do të kishte pasur çmime më të ulëta. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat