OnePlus prezanton telefonin Nord CE 2 që do të shitet edhe në Evropë

Mobile

OnePlus prezanton telefonin Nord CE 2 që do të shitet edhe në Evropë

Më: 20 shkurt 2022 Në ora: 12:45
Foto ilustrim

Kompania OnePlus ka shtuar edhe një telefon të ri të mençur në paletën e gjerë të ofertës – që i përket familjes Nord të pajisjeve.

Fjala është për modelin Nord CE2, që është i ngjashëm me modelin e parë Nord CE.

CE nënkupton Core Edition, diçka ngjashëm sikurse Samsung FE apo Fan Editicion.

Nord CE 2 do të shitet edhe në tregun evropian me një çmim prej 350 eurove.

Porositë mund të fillojnë të bëhen nga 3 marsi, derisa shitja e përgjithshme do të fillojë nga 10 marsi.

Edhe pse bëhet fjalë për një çmim të volitshëm, disa nga specifikat e këtij telefoni të mençur janë pjesë e telefonave të rinj.

Nord CE 2 përkrahet nga mbushësi i shpejtë 65 W nga SuperVOOC. Posedon ekran 6,4-inç OLED me rezolucion 1080p dhe frekuencë freskimi prej 90 Hz.

Duke marrë parasysh që OnePlus e trajton këtë model si një telefon që tashmë është në treg, ai posedon kabllo për dëgjuese 3,55, por nuk ka “slider” për qasje të shpejtë nga aktivizimin e opsioneve të ndryshme.

Nord CE 2 vihet në funksion nga procesori MediaTek Dimensity 900 më 8 GB RAM dhe 128 GB memorie të brendshme.

Ekziston edhe versioni me 6 GB RAM, por ai është i dedikuar enkas për tregun e Indisë. Pajisja ka dy porte për SIM kartela dhe një microSD që përkrahet nga kartela microSD prej 1 TB.

Në pjesën e pasme janë tri kamera, ku kryesorja ka 64 MP. E në pjesën ballore është edhe selfie kamera prej 16 MP.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat