Motorola prezantoi ‘flagship’ e ri Moto Razr 2022

Mobile

Motorola prezantoi ‘flagship’ e ri Moto Razr 2022

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 20:12
Foto ilustrim

Më në fund ka ardhur një “flagship” i ri nga Motorola, Moto Razr 2022.

Bëhet fjalë për një smartphone të ri rrotullues që ka ruajtur dizajnin e njohur me një menteshë dhe vjen me një ekran të përmirësuar, dy kamera dhe një procesor të lartë.

Pajisja mori një ekran 6.7 inç si paraardhësi i tij, por ngjashmëritë përfundojnë këtu sepse është një panel i ri OLED me një menteshë më të mirë, i cili rezultoi në një mbyllje të plotë kur paloset. Ekrani OLED mbështet HDR10+, ndërsa shpejtësia e rifreskimit është 144Hz. Gjithashtu, Motorola hoqi qafe dhëmbin “të çuditshëm” dhe vendosi kamerën e përparme 32 MP në një prerje të vogël.

Kjo kamerë nuk mund të quhet me të vërtetë një kamerë selfie pasi fotot me siguri do të bëhen me kamerën e pasme të dyfishtë në kombinim me ekranin e jashtëm OLED 2.7 inç i cili ka mbetur i pandryshuar.

Përdoruesit do të kenë një kamerë kryesore 50 MP me stabilizim optik të imazhit identik me atë të modeleve Edge 30 Pro dhe S30 Pro, së bashku me një kamerë ultra të gjerë 13 MP.

Ajo që është e rëndësishme të theksohet është fakti se pajisja mundësohet nga procesori kryesor Snapdragon 8+ Gen 1.

Smartphone mbështet regjistrimin RAW, përdor ndërfaqen MyUI 4.0, altoparlantët me mbështetje Dolby Atmos dhe më shumë.

Moto Razr mund të porositet përmes faqes kineze dhe vetëm në ngjyrë të zezë. Çmimi i versionit me konfigurim 8/128 GB është 890 dollarë, për 8/256 GB duhet të paguani 965 dollarë, ndërsa versioni më i shtrenjtë 12/512 GB kushton 1,085 dollarë.

Aktualisht nuk ka asnjë informacion mbi disponueshmërinë globale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat