Zbulohen detaje nga dizajni dhe specifikat kryesore të Motorola Edge 30 Ultra

Mobile

Zbulohen detaje nga dizajni dhe specifikat kryesore të Motorola Edge 30 Ultra

Më: 4 shtator 2022 Në ora: 11:10
Foto ilustrim

Motorola ka planifikuar një ngjarje më 8 shtator për të zbuluar smartfonët e rinj të serisë Edge.

Kompania nuk i ka zbuluar ende emrat e këtyre telefonave inteligjentë, por njëri prej tyre pritet të jetë Edge 30 Ultra.

Ai është shfaqur në një video të zbuluar nga Evan Blass, duke zbuluar dizajnin dhe specifikat kryesore të Edge 30 Ultra.

Motorola Edge 30 Ultra është ndërtuar rreth një ekrani pOLED me një “vrimë” të përqendruar për kamerën selfie.

Rreth pjesës së pasme, ka një konfigurim të trefishtë të kamerës me një kamerë 200 MP.

Edge 30 Ultra mundësohet nga Snapdragon 8+ Gen 1 SoC dhe mbështet karikimin 125 W, i cili mund të sigurojë energjinë e një dite në shtatë minuta.

Smartphone do të karikohet përmes një porti USB-C dhe do të vijë me mbështetje Dolby Atmos. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat