Realme 10 5G vjen me çipin Dimensity 700 dhe kamerën 50 MP

Mobile

Realme 10 5G vjen me çipin Dimensity 700 dhe kamerën 50 MP

Më: 12 nëntor 2022 Në ora: 11:13
Realme 10 5G

Realme 10 vetëm me LTE mbërriti në fillim të kësaj jave dhe tani një version 5G u bë zyrtar në Kinë.

Realme 10 5G funksionon me çipin Dimensity 700 dhe sjell një kamerë kryesore 50 MP.

Pjesa e përparme vjen me një LCD 6,6” me rezolucion Full HD+ dhe mbështet shpejtësinë e rifreskimit 90Hz dhe shpejtësinë e prekjes me 180Hz.

Brenda është një kamerë selfie 8MP me lente f/2.0.

Rreth pjesës së pasme është një aparat fotografik kryesor 50 MP, së bashku me një kamerë makro 2MP për foto nga afër (deri në 4 cm) dhe një sensor thellësie, raporton GSM Arena.

Realme theksoi trupin e hollë 8.1 mm të 10 5G, pavarësisht nga bateria e bollshme 5,000mAh me karikim me kapacitet prej 33W.

Ekziston gjithashtu një sirtar i trefishtë kartash me dy fole për SIM dhe një microSD. Ekziston edhe një skaner i gjurmëve të gishtërinjve në anë, i ngulitur në çelësin e energjisë.

Ndërfaqja e përdoruesit është Realme UI 3.0, e bazuar në Android 12.

Realme 10 5G tashmë është në shitje në Kinë dhe varianti bazë me 8GB ram memorie dhe 128GB hapësirë kushton 179 euro për variantin bazë 8/128 GB ose 220 euro për opsionin 8GB ram memorie 256GB hapësirë të përgjithshme.

Image
Realme 10 5G
Image
Realme 10 5G
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat