Përmes një videoje të rrjedhur zbulohet data e lansimit të telefonave të serisë vivo X90

Mobile

Përmes një videoje të rrjedhur zbulohet data e lansimit të telefonave të serisë vivo X90

Më: 13 nëntor 2022 Në ora: 08:07
Foto ilustrim

Vivo, ka dhënë detaje në lidhje me përmirësimet e kamerës për serinë X90 muajin e kaluar dhe së fundmi prezantoi çipin V2, çip ky i cili së pari do të integrohet në linjën e telefonave X90.

Kompania ende nuk e ka njoftuar datën e lansimit të serisë X90, por një video promo e rrjedhur na tregon se seria X90 do të arrijë më 22 nëntor.

Video e shkurtër gjithashtu përfshin edhe telefonin vivo X90 Pro+, telefon ky të cilin veçse e kemi parë në një foto të rrjedhur dhe një “teaser” zyrtar, raporton GSM Arena.

Megjithatë, ato foto e shfaqnin X90 Pro+ vetëm me ngjyrë të kuqe, ndërsa videoja promovuese e rrjedhur na tregon telefonin e mençur edhe me ngjyrë të zezë.

Një tjetër video përfshin një “screenshot” të një faqeje interneti, e cila zbulon se seria X90 do të jetë e gatshme për porositje paraprake në Kinë duke filluar nga 14 nëntori.

Ajo video gjithashtu na tregon se më 22 nëntor vivo do të prezantoj edhe kufjet e serisë TWS 3.

Në fillim, seria X90 pritet të përbëhet nga tre modele – modeli i thjeshtë, Pro dhe Pro+.

Versioni X90 Pro+ u vu re së fundmi në Geekbench me Android 13, 12 GB RAM dhe ka të ngjarë që ta ketë të integruar çipin Snapdragon 8 Gen 2, çip i cili nuk është prezantuar ende.

Modeli i thjeshtë, vivo X90 pritet që të ketë të integruar çipin Dimensity 9200, ndërsa versioni Pro mund të jetë ai që vivo planifikonte të lansonte si X80 Pro+ në shtator, por që lansimi i atij telefoni u anulua.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat