Nothing Phone (1) me disa përmirësime – sjell mbështetje më të mirë për AirPods

Mobile

Nothing Phone (1) me disa përmirësime – sjell mbështetje më të mirë për AirPods

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 08:31
Foto ilustrim

Themeluesi i Nothing, Carl Pei, shfaqi shkurtrazi Nothing OS 1.5.0 me bazë Android 13 për Nothing Phone (1) disa ditë më parë, por nuk zbuloi ndonjë kornizë kohore për paraqitjen e përditësimit të qëndrueshëm.

Sidoqoftë, Nothing ka lëshuar një përditësim të ri të softuerit (Nothing OS 1.1.7) për telefonin e tij të parë inteligjent me disa përmirësime, rregullime të gabimeve dhe mbështetje më të mirë për AirPods.

Përditësimi i ri zë hapësirë prej rreth 80 MB dhe lejon përdoruesit e Nothing Phone (1) të shfaqin përqindjen e baterisë së Apple AirPods. Është një veçori eksperimentale, e cila mund të aktivizohet duke shkuar te Cilësimet > Menyja e Veçorive Eksperimentale të telefonit inteligjent, raporton GSM Arena.

Nothing OS 1.1.7 gjithashtu përmirëson rrjedhshmërinë e OS dhe cilësinë e audios kur regjistroni video. Përveç kësaj, ai rrit nivelin e patch-it të sigurisë Android në Nothing Phone (1) deri në tetor/nëntor 2022.

Ndryshimet përmendin gjithashtu rregullime të përgjithshme të gabimeve dhe një rregullim për një problem që bën që njoftimet e WhatsApp të mos përgjigjen në ekranin e kyçjes së telefonit inteligjent.

Nëse nuk e keni marrë ende përditësimin Nothing OS 1.1.7, mund ta kontrolloni manualisht duke lundruar te menyja Cilësimet > Sistemi > Përditësimet e sistemit të Nothing Phone (1). 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat