Samsung vjen me prototip ekrani që “rrotullohet” 360 gradë

Mobile

Samsung vjen me prototip ekrani që “rrotullohet” 360 gradë

Më: 23 janar 2023 Në ora: 14:07
Samsung

Samsung ka një ekran të ri prototip që mund të dërgojë telefonat e tij të palosshëm në një “nivel tjetër”.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Samsung Display, filiali që prodhon ekranet e kompanisë, tregoi prototipin e ri të ekranit në CES 2023.

Ekrani “Flex In & Out” mund të rrotullohet 360 gradë, që do të thotë se “mund të paloset brenda dhe jashtë”, tha zëdhënësi i kompanisë John Lucas.

Është e mundur që ekrani i ri të shfaqet në Samsung Galaxy Z Fold 5 të ardhshëm. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat