OnePlus prezanton telefonin e ri i cili nuk mbështetet nga Inteligjenca Artificiale

Mobile

OnePlus prezanton telefonin e ri i cili nuk mbështetet nga Inteligjenca Artificiale

Më: 23 shkurt 2024 Në ora: 19:02
OnePlus

OnePlus ka prezantuar telefonin e ri OnePlus 12 i cili vjen me një pamje të mirë, dhe performancë të shpejtë, por pa mjetet e shumëpërfolura të Inteligjencës Artificiale (Al).

Ky telefon i cili tingëllon si një model i vitit 2020, mund të tërheqë këdo që kërkon një përvojë “pa rrëmujë”, pra pa mjete shumë të avancuara si ato me Al..

Dizajni i modelit të ri është shumë i ngjashëm me OnePlus 11 të vitit 2023. Me një ekran OLED të lëmuar dhe të ndritshëm, OnePlus 12 funksionon me çipin Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, çip ky jashtëzakonisht i fuqishëm.

OnePlus 12 karikohet shpejt duke arritur 100 për qind në më pak se 30 minuta me karikuesin 100 W, dhe përdor OxygenOS 14, i cili është një version i modifikuar i softuerit më të fundit Android 14, shkruajnë mediat e huaja.

Në përgjithësi, ka një sasi të mirë opsionesh personalizimi, por i mungojnë mjetet e Al të cilat janë bërë shtyllë kryesore e rivalëve tjerë të tij. Pra, ky model nuk ka asnjë redaktim të avancuar të fotografive, dhe asnjë gjenerues me Al.

OnePlus 12 ka një kamerë kryesore 50 megapikselë e aftë për të prodhuar imazhe të bukura. Në përgjithësi sistemi i kamerës është i fortë, por ka më shumë vështirësi në ambiente të mbyllura, me dritë të zbehtë, dhe skena me kontrast të lartë.

Çmimi fillestar për këtë model është 969 euro.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat