Një burrë eci në një litar midis dy rrokaqiejve në Sarajevë

Ndryshe

Një burrë eci në një litar midis dy rrokaqiejve në Sarajevë

Më: 4 maj 2021 Në ora: 18:44
Foto nga vendi i ngjarjes

Pasdite në Sarajevë, më saktësisht në vendbanimin Marijin Dvor, disa qytetarë morën pjesë në një shfaqje të pazakontë dhe fokusi ishte tek një person që ecte në një tel midis dy rrokaqiejve.

Siç mund të shihet në video, personi ishte duke ecur në një tel midis dy rrokaqiejve Unitic në lagjen Marijin Dvor.

Edhe pse aktivitete të tilla janë të rrezikshme dhe kufizohen vërtet me guximin dhe çmendurinë, ajo që mund të vërehet nga videoja është se burri e realizoi këtë performancë pa ndonjë problem të madh.

Në vitet e fundit, aktivitete të tilla shpesh mund të shihen në shumë qytete të botës, ku shumë akrobatë janë të ekspozuar ndaj pikërisht një rreziku të tillë, veçanërisht në ndërtesat e larta si rrokaqiejt ose kullat.

Përveç zonave urbane, aktivitete të tilla praktikohen shpesh nga akrobatë në natyrë, ku ecja në një tel mbi një vullkan ose lumenj më të mëdhenj është e popullarizuar. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat