I vendosin GPS për t’ia parë lëvizjet, Skifteri i famshëm nga ky shtet evropian përfundon në Kosovë

Ndryshe

I vendosin GPS për t’ia parë lëvizjet, Skifteri i famshëm nga ky shtet evropian përfundon në Kosovë

Më: 28 korrik 2021 Në ora: 20:55
Skifteri

Dy skifterëve (Saker Falcons) i kanë vendosur përgjues për të parë lëvizjet e tyre.

 Nga Sllovakia, skifteri mashkull fluturoi në jug përmes Hungarisë, Serbisë dhe ka përfunduar në Kosovë.

Derisa femra ka udhëtuar në veri-perëndim përmes Çekisë, Polonisë dhe aktualisht është në Gjermani.

Sipas hartës së paraqitur, skifteri që ka përfunduar në Kosovë aktualisht është në malet e Sharrit.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat