Burri dënohet me 5 vite burgim, vrau 9 mace me thikë

Ndryshe

Burri dënohet me 5 vite burgim, vrau 9 mace me thikë

Më: 30 korrik 2021 Në ora: 14:15
Steven Bouquet

Një roje sigurie është dënuar me 5 vite burgim, pasi ka vrarë me thikë 9 mace.

Mësohet se Steven Bouquet ka therur në total 9 mace midis periudhës tetor 2018 dhe qershor 2019, në Brighton të Anglisë.

Ndërkohë akuzohet se  ka plagosur me thikë  dhe 7 mace tjera. Bouquet, i quajtur  si "Vrasësi i maceve në Brighton", u dënua me pesë vjet e tre muaj burg nga Gjykatën e Hove Crown.

Pavarësisht dënimit, vrasësi ka mohuar krimin në gjykatë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat