Gratë që kanë jetuar mbi 100 vjet ndajnë sekretet e jetëgjatësisë

Ndryshe

Gratë që kanë jetuar mbi 100 vjet ndajnë sekretet e jetëgjatësisë

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 23:37
Foto ilustrim

•Agnes Fenton, 110 vjeç

Nuk kam fëmijë dhe asnjëherë nuk është më është dashur të përballem me problemet që ata të sjellin! Shampanja dhe birra duket se kanë qenë çelësi im i pavdekësisë.

•Emma Morano, 115 vjeç

115-vjeçaria italiane që ndërroi jetë vetëm para pak muajsh ishte e mendimit se femrat do të jetonin më gjatë nëse do të ishin beqare ! Veç mungesës së meshkujve në jetën e saj, ajo hante dy vezë në ditë.

•Jessie Gallan, 109 vjeç

Kjo është gruaja më e vjetër në Skoci dhe këshilla e saj për të jetuar sa më gjatë është e ngjashme me të italianes Morano: Qëndroni vetëm !

“Meshkujt janë problem” Ushtrohuni rregullisht, qëndroni aktive dhe mos u martoni !

•Misao Okawa, 117 vjeç( 1898-2015)

Të gjithëve do të na interesonte sekreti i gruas më të vjetër në botë ! Sushi, meditim dhe 8 orë gjumë të plotë, pavarsisht çdo gjëjë !

•Gertrude Weaver, 116 vjeç

“Mirësia është sekreti”. “Trajtojini njerëzit në mënyrë të drejtë dhe asnjë peng nuk do t’jua gërryej zemrën”

•Violet Mosse-Brown, 117 vjeç

Ha gjithçka, përveç mishit të derrit dhe pulës dhe unë nuk pij alkool !

•Florence Bearse, 100 vjeç

Vera! Pini një gotë verë në ditë dhe zemra juaj do të rrahë për më shumë se një shekull.

•Flossie Dickey nga Uashingtoni nuk ka kohë për absurditetet e jetës ! Unë nuk luftoj për jetën, unë e jetoj atë ! Aktiviteti i saj i preferuar është gjumi !

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat