Elefanti i bllokuar shpëtohet pasi ra në gropë në Indi

Ndryshe

Elefanti i bllokuar shpëtohet pasi ra në gropë në Indi

Më: 5 tetor 2021 Në ora: 16:00
Ilustrim

Zyrtarët pyjorë në shtetin lindor indian të Odisha (ish-Orissa) shpëtuan një elefant të vogël pasi ai ra në një gropë.

Një studiues i kafshëve të egra tha se kur fshatarët panë që elefanti i vogël ishte ndarë nga tufa e tij, ata filluan të “bërtisnin”.

I alarmuar nga rrëmuja e krijuar, elefanti filloi të ikte dhe ra në një gropë.

Kështu, zyrtarët pyjorë hapën një kalim duke përdorur një ekskavator për të liruar elefantin.

Ndryshe, numri i elefantëve të egër aziatikë po bie – Fondi Botëror për Natyrën thotë se ka më pak se 50,000 prej tyre aktualisht të gjetur në Azinë Jugore dhe Juglindore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat