Gruaja tronditet pasi meteori ra mbi jastëkun e saj

Ndryshe

Gruaja tronditet pasi meteori ra mbi jastëkun e saj

Më: 11 tetor 2021 Në ora: 14:57
Foto Ilustrim

Më 4 tetor, një meteor ndriçoi qiellin mbi British Columbia, Kanada. Por, Ruth Hamilton, e cila jeton në vendpushimin e skijimit të Golden, nuk fjeti mirë.

Ajo u zgjua nga një zhurmë e fortë.

“Unë thjesht u ngrita dhe ndeza dritën, nuk mund ta kuptoja se çfarë kishte ndodhur”, tha ajo.

Ruth u zgjua dhe gjeti veten të mbuluar me pluhur dhe mbeturina nga një vrimë e re në tavanin e saj dhe kur shikoi poshtë jastëkut, pa një gur të nxirë të madhësisë së grushtit.

Në pamundësi për të shpjeguar menjëherë kthesën e çuditshme të ngjarjeve, Ruth thirri policinë. Oficeri i policisë bëri hetime në një projekt ndërtimi aty pranë për të kontrolluar që nuk kishte pasur ndonjë shpërthim, por një herë që ishte përjashtuar, kishte vetëm një përfundim, shkëmbi hapësinor.

“Po dridhesha nga frika kur ndodhi. Mendova se dikush kishte hyrë brenda ose ishte një armë. U lehtësova kur kuptuam se mund të kishte rënë vetëm nga qielli”, tha Ruth.

Ajo më pas tha se ishte mahnitur që një gur nga hapësira që mund të jetë miliarda vjeç, ra në jastëkun e saj.

Por, ajo tha se nëse guri do të binte vetëm pak centimetra në të djathtë, do të ishte një histori krejt tjetër. “E vetmja gjë që mund të mendoj është se jeta është e çmuar dhe mund të shuhet në çdo moment edhe kur mendoni se jeni të sigurt në shtratin tuaj”, tha ajo/

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat