Gruaja fitoi lotari 200 mijë dollarë në ditën kur doli në pension

Ndryshe

Gruaja fitoi lotari 200 mijë dollarë në ditën kur doli në pension

Më: 15 nëntor 2021 Në ora: 07:05
Foto ilustrim

Një grua nga Kentaki tha se e mori fatin e saj në lotari si “një shenjë”, kur fitoi çmimin prej 200 mijë dollarësh në të njëjtën ditë kur doli në pension.

Gruaja e Qarkut Floyd u tha zyrtarëve të Lotarisë se ajo e bleu biletën gërvishtëse prej 10 dollarësh në të njëjtën ditë kur doli në pension pas 36 vjetësh si infermiere.

Lojtarja shpejt zbuloi se do të fillonte pensionin e saj me një shtesë prej 200 mijë dollarësh.

“Ishte e pabesueshme,” tha ajo. “Unë sapo kisha dalë në pension atë ditë. E pashë këtë si një shenjë se duhej të lija punën”.

Fituesi vizitoi selinë e lotarisë në Louisville dhe mori në shtëpi 142 mijë dollarë pas taksave.

Dyqanit Double Kwik iu dha një bonus prej dymijijë dollarësh për shitjen e biletës fituese.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat