‘Martesa virtuale’, çifti që s’u takuan kurrë, martohen në ‘Zoom’

Ndryshe

‘Martesa virtuale’, çifti që s’u takuan kurrë, martohen në ‘Zoom’

Më: 22 nëntor 2021 Në ora: 09:10
Çifti që s’u takuan kurrë, martohen në ‘Zoom’

Një çift që jetojnë larg njëri-tjetrit, kanë vendosur të martohen edhe pse nuk janë takuar kurrë më parë.

Ayse-26 vjeçare dhe Darrin 24-vjeçar, u njohën gjatë izolimit, pasi Ayse iu bashkua një grupi të krijuar online.

Ajo filloi të fliste me një grua 56-vjeçare të quajtur Kenda, e cila e lidhi atë me djalin e saj, Darrin, duke i shpjeguar se ata do të shkonin mirë.

“Është qesharake që takova vjehrrën time përpara se të takoja burrin”, u shpreh Ayse.

Ajo tha se me vjehrrën kishte kaluar shumë mirë, shkruan The Independent.

“Kemi kaluar shumë mirë, kështu që kur ajo sugjeroi të flisja me djalin e saj, mendova se ishte një ide e mrekullueshme, megjithëse isha pak nervoz në fillim, sepse kisha parë foto të tij dhe ai dukej i bukur”, shtoi tutje ajo.

Ata u lidhën shumë shpejt me njëri-tjetrin dhe pas pak kohësh vendosën që përmes platformës “Zoom” të fejoheshim dhe martoheshin.

Takimi i tyre u pamundësua për shkak të kufizime të udhëtimit nga masat kundër COVID-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat